Plc deney seti projesi

Codesys kütüphanesi gerekli programlama için. Wago abb gibi. Codesysin raspberry kütüphanesi var öyleyse?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Plc de hangi seviyedesiniz.

Genel olarak deney setlerinde kullanılan malzemeleri kullanabilirsiniz.

Mesela 1 adet HMI ekleyin faydası olur.Panel programlamayı da geliştirirsiniz.DI ve DO ları da ekleyebilirsiniz.DO lar için led yakmanız yeterli olabilir.

Analog input ve Analog output modülü ekleyebilirsiniz.Analog inputu sıcaklık basınç vs gibi bilgileri okumak için , analog outputu da hız kontrol için kullanabilirsiniz.Hız kontrol demişken ,küçük bir sürücü ve küçük bir 3 fazlı asenkron motor kullanabilirsiniz.Sürücü Ethernet haberleşme portuna sahip olursa , ilerleyen dönemlerde sürücü ile plc yi Ethernet ile haberleştirip uygulamalar yapabilirsiniz.

@ibora Raspberry kütüphanesi codesysy sayfasında 50 euro fiyat biçilmiş. :(

Raspbery de codesys için önce işletim sistemi kurulması gerekiyor olmalı.

İşletim sistemi olarak codesys için kurulması gereken özel bir sistem var mı?

@ibora Raspberry kütüphanesi codesysy sayfasında 50 euro fiyat biçilmiş. :(

Raspbery de codesys için önce işletim sistemi kurulması gerekiyor olmalı.

İşletim sistemi olarak codesys için kurulması gereken özel bir sistem var mı?
Tabi ki ışletim sistemini önce kuruyorsunuz. Raspberry nin sitesinden raspbian'ı indirip kurmanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: huh
Deney setinin şasesi tamam sayılır
1523339757610.jpg

Ray ve plc'lerin montajı tamam.
1523451514192.jpg

• Beğen
Tepkiler: huh
Pleksiye benziyor.

Alternatif olarak çift tarafı alüminyum ortası yalıtım köpüğüne benzer bir madde olan, kompozit denilen bir malzeme var. Kalınlığı 5mm. Alüminyum profil satan yerlerde var.

Yalıtımı iyi yaparsanız düşünülebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri