Pis su atık kumanda devresi

KsK_Raist

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Pis su loğarına bir pano yapmak istiyorum. Fakat bir fikre ihtiyacım var. İki tane şamandıra var. Bir tanesi su kalmadığında şamandıra motoru durduracak. Su yükseldiğinde diğer şamandıra motoru çalıştıracak. Bunu çizmek istiyorum bunla ilgili yardımcı olabilecek birisi var mıdır ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
SSR lerde şema bulunuyor zaten, inanıyor ki bu ürünlerin üreticilerin sayfalarında da vardır.

Şöyle bir şey çizdim. SSR 'lerde şema bulunuyor dediniz ama bunla ilgili farklı bir çalışma düşündüğüm için söyledim. Daha iyi bir fikir düşüncesi var mıdır ?
WhatsApp Image 2020-04-09 at 19.16.47.jpeg

Start veren şamadra ıle start butonunu paralel, stop şamandrası ile stop butonunuda seri baglayın.

Şöyle bir şey çizdim. SSR 'lerde şema bulunuyor dediniz ama bunla ilgili farklı bir çalışma düşündüğüm için söyledim. Daha iyi bir fikir düşüncesi var mıdır ? Ekli dosyayı görüntüle 62931
A'nın normalde açık kontağının bulunduğu yere kontak yerine Acil Stop butonu ya da ON/OFF anahtar kullanırsanız devrenin üst kısmındaki Stop ve Start butonlarına, A kontaktörü ve A'nın kontaklarına ihtiyaç kalmaz, devre sadeleşir.

A'nın normalde açık kontağının bulunduğu yere kontak yerine Acil Stop butonu ya da ON/OFF anahtar kullanırsanız devrenin üst kısmındaki Stop ve Start butonlarına, A kontaktörü ve A'nın kontaklarına ihtiyaç kalmaz, devre sadeleşir.
Aynen o şekilde düşündüm hatta çalışma durumunda calısıyor su olmadığında turuncu ısık gıbı ayarlayacağım. iki şamandıra ile sistem ne kadar doğru olur o biraz sorunlu olabilir ondan sordum özellikle

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri