PIR dedektör seri bağlantı şeması?

by_BuRoCk

Üye
Merhaba arkadaşlar,
pır dedektörüne seri baglantı yapıp tek hattan 2 pır beslemek istiyorum.
fakat bi türlü beceremedim bana yardımcı olurmusunuz ?
santral den 1. pıra 1. pır dan 2. pıra nasıl gidecem.?

1. pırın C ucunu 2. pırın N ucuna gir en son panele 1. pırın N ucuyla 2. pırın C ucunu girip 2 pırın beslemelerinide bağladımı olay tamam...

panelden gelen zonu 1.pırın nc sine gir 1.pır comundan 2.pırın nc sine gir 2.pırın comundan panelin comuna gir

serileme yapmanı önermem arıza tespitini zorlaştırır

beslemeler parelel bagla tamper kontaklarını girdi cıktı yap tamper zonuna ,zon ları da girdi çıktı yapıp bolge zonuna bagla

Pırları seri bağladığınızda eğer 2 sinden de alarm gelmezse aynı anda devreyi tamamlayamayacağı için panelde gorulmeyecektir umarım farkındasınızdır .

Sayın Phiber_Optic İyi akşamlar, Konuya müdahil olmak istedim .Paralel bağlantı yapıldığı zaman meydana gelen bir olayı anlatmışsınız. Seri bağlantı da hangi pırdan alarm gelirse gelsin eğer doğru bir bağlantı yapılmışsa panel o bölgeden alarma geçer . Ama hangi pırdan geldiği kesinlikle anlaşılmaz. Tavsiye edilmez ama bazı durumlarda yapılabilir. Alarm sistemlerinde mantık kapalı kontak çalıştığı için paralel bağlantı diye bir şey olmaması gerekir....Yapanları bu konuda uyarmak lazım. Saygılarımla,

Son düzenleme:
Ben Normalda açık konumu için demiştim belirtmeyi unutmuşum . Eğer Normalde Kapalı ise o zaman bir keserse hatti zaten direk alarma düşecek tabiki .Ayrıca bu şekilde bazen bende kullanıyorum örnek olarak bir blogun kafeteryasınadaki 3 pırı ortak kullanıyorum . Sonucta benim için PIR değil Zone önemli .

Evet , o zaman kesinlikle haklısınız .Şimdi oldu .Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri