Pioneer 6704 Amfi Kanalları Hakkında?

CakirBeyLi

Üye
Arkadaşlar merhaba. Yeni üye oldum foruma. Eve oto teybi ve amfisinden müzik sistemi kurdum. Ancak dün sistemin kabinini yenilerken sistemde değişiklikler de yapayım dedim. Şimdi bende bir çift 13cm bir çift 16cm hoparlör var. Bunlar teybin direkt ses kablolarına bağlı çalışıyorlar. Birde 2 çift oval hoparlör var. Ben bu 2 çift hoparlörü 4 kanallı amfime seri bağlantı yaparak amfinin A kanalına köprü yaptım. İlk başta çaldı ama şimdi hiç bir ses soluk yok. Acaba amfinin çıkışlarını mı yaktım diye merak ediyorum. Çünkü hoparlörleri multimetre ile ohm değerlerini ölçtüğümde değer veriyor. Ayrıca teybin direkt ses çıkışına bağladım, ovallerden ses geldi. Yani hoparlörler yanmamış. Ama amfi çıkışında bir problem var. Bunu multimetre cihazı ile nasıl ölçerim? Kısa devre var mı yok mu diye?
1610281860809-555344773.jpg
161028250452264518981.jpg
1610282521692-437044411.jpg

B kanalında köprülü Bass var o çalışıyor. Üstteki A kanalı çalışmıyor.
Amfiyi bu multimetre cihazı ile kontrol edebilmemin bir yolu olmalı. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Sitem ediyorsunuzda cevabı kendiniz bulmuş gibisiniz;
* Hoparlörlerin ohmajlarını sadece siz biliyorsunuz.
* Hop. bazılarını niye seri bağladınız ?
*Amfi çıkışlarının kaç ohm kaç watt olduğunu yine siz biliyorsunuz.
???
( Sorunuza göre uzaktan cevap ; evet yakmışsınız )

Multimetre cihazı ile yanıp yanmadığını nasıl ölçerim? Bu multimetre cihazını kullanmasını bilen bir arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.

Amfinin mavi veya yesil isigi yaniyorsa saglamdir. Kirmizi isik yaniyorsa cikis yanmis amfi kendisini korumaya almistir. Olcu aleti ile ogrenemezsin zaten oyle bir dunya yok malesef. 1 ay olmus sorunu nasil hallettiniz acaba?

Sorunu çözmedim aynı şekilde duruyor. Amfi çalışıyor. Mavi ışığı yanıyor. Sadece A kanalına ovalleri bağlamadım. Teyp çıkışındaki 4 tane hoparlörden ses alıyorum. Birde amfide bass var onu kullanıyorum. Zamanım olursa test için bir elektronikçiye götürürüm.

Hpf lpf crossower anahtarini saga sola cekip icine wd40 sıkıp temizlerseniz muhtemelen o anahtar arizalanabiliyor . Veyahut anahtar iki secevegin arasinda kaliyorsa ses gelmez . Cikis yanma durumunda besleme katindan fazla enerji cekip beslemeyi yakacagindan dolayi kendisini korumaya alicaktir cikisi yanik degil sizin amfinizin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri