Pil koruma sıvısı

Victoryy

Üye
Merhaba
Ekte verdiğim fotoğrafta silikona benzeyen siyah bir malzeme var. Ni-mh pillerinin üzerini kaplamışlar bu maddenin adını nedir?

Ekli dosyalar

• 3C7575EC-F33D-4ED1-A6B5-9F6CBD2AD41E.jpeg
    3C7575EC-F33D-4ED1-A6B5-9F6CBD2AD41E.jpeg
    289.6 KB · Görüntüleme: 33
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet epoxy gibi pillerin patlamasına karsı korunma amaclı yapılmış olabılır mı

hayır toza,suya ve açılıp tamir edilmesin diye kullanılan dolgu maddesi o yalıtkanlık için kullanan var suya karşı gress yağı daha iyi olur.

sutut diye bir malzeme var, izolasyon için kullanılıyor bir de içine sanayi tipi karbonat ekle yanma riski sıfıra düşsün

sutut diye bir malzeme var, izolasyon için kullanılıyor bir de içine sanayi tipi karbonat ekle yanma riski sıfıra düşsün
Bana o malzemenin orjinali neyse o lazım. Üzerinde o malzeme sürülmediyse standarta uygun olmuyor

orijinalini bilsem söylerim, o kadar çok söküp temizledim ki, en yakını bu "sutut", yıllar öncesinde jeneratör makine dairesinde yangın çıktı, itfaiye su yok diye gelmedi. bir gün öncesi orası daha kuru diye depoladığım sodyumbikarbonat (soda)çuvallarını oraya koymuştum. yangın kendiliğinden söndü, bir çok sualtı cihazının içinde de soda gördüm yangın riskine karşı. kimyager değilim üretici de. adamlar bu malzemeyi devlet sırrı gibi saklıyorlar. lisede kimya notum 10 idi

orijinalini bilsem söylerim, o kadar çok söküp temizledim ki, en yakını bu "sutut", yıllar öncesinde jeneratör makine dairesinde yangın çıktı, itfaiye su yok diye gelmedi. bir gün öncesi orası daha kuru diye depoladığım sodyumbikarbonat (soda)çuvallarını oraya koymuştum. yangın kendiliğinden söndü, bir çok sualtı cihazının içinde de soda gördüm yangın riskine karşı. kimyager değilim üretici de. adamlar bu malzemeyi devlet sırrı gibi saklıyorlar. lisede kimya notum 10 idi
Teşekkür ederim en son bulamazsam sizin dediğiniz uygulayacağım verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri