PIC'li Cep Telefonu ile Uzaktan Kumanda Yapabilir misiniz?

zor, hazir alman lazim 'gsm alarm' yaz cikar

Ben 3 ya da 4 röle kulllanıcam muhtemelen,peki bu çıkışlardan almış oldugumuz gerilim değerleri ne kdar oluyor?pic kullanmadan da 4 röleye kadar herhalde kullanabilirim,kulaklıktan gelen iki tane kablo var resimde tek uç gözüküyor onları birleştirip mi baglantı yapıcam yoksa?

kabloların hangisinin toprağa gideceği önemli mi yoksa,farketmezmi,ayrıca çıkışlarında elde ettiğimz gerilimlerin değeri ne kadar oluyor?

proteus şemaları varsa paylaşabilirmisiniz? röle çıkışlarını nasıl baglıyoruz gösterirmisin?

yapılan devreler neden tam anlatımlı olmuyor mesela söylediklerinizde 4 tane röle koymuşsunuz ama şekil üzerinde röle göremedim çıkış gerilimleri kç volt hangi tür röle kullanılmalı gibi

yapılan devreler neden tam anlatımlı olmuyor mesela söylediklerinizde 4 tane röle koymuşsunuz ama şekil üzerinde röle göremedim çıkış gerilimleri kç volt hangi tür röle kullanılmalı gibi
bunlar temel bilgiler, bunlari biliyor olmaniz lazim

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben cep telefonu ile şifre girerek kapı açmak ve kapatmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.bu konuda baya bi amatörüm:)

iyi düşünülmüş .

at komutu olarak bu alttaki komutları seri olaarak 9600bps de module vermen gerekir.

AT+CMGF=1 (MESAJ FORMATI YAZI)
AT+FCLASS=8 (SESLİ ARAMA MODU)
AT#SMSMODE=1 (MESAJ MODU)

AT+CMGS="0543xxxxxx" sonra mesajı yaz seri olarak ("merhaba",13,10) sonrada $22,13 karakteri ile modul mesajı kendi gönderir.

bu komutlaar telit gl865 dual gsm modulunundur pdf var nette

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben cep telefonu ile şifre girerek kapı açmak ve kapatmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.bu konuda baya bi amatörüm:)

merdivenleri yaavaş çıkmak gerek. bu tarz bi projeyi yaparsan biranda profesyonel olursun bunye kaldırmaz maazallah :) :)

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri