pic16f877a ile gunes takibi sorunu

arkadaslar merhaba

mikrodenetleyici donem odevim için sun tracker yapmam gerekiyor. 2 adet analog giriş olacak a>b ise saga b>a ile sola donecek sistem tek eksenli calısacak. program olarak hi-tide kullanmalıyım. analog 2 girişi karsılastırmam konusunda uygun kodları yazamadım yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
arkadaslar uzun bir ugras sonucu devreyi kurdum. ancak bu seferde proteus
"ADC conversion clock period 5e-7 is less than min TAd=1.6us and its possibly invalid for device clock frequency" seklinde hata veriyor.

İsiste Pic kristal frekansını düşür veya programda ADCON0.6 ve 7. bitlerini kullanarak adc clock hızını yavaşlat.

isiste kristal frekansını düşürdüm gene olmadı. programda adc clock hızını hangi kodlarla dusurebilirim?

setup_adc(adc_clock_internal) kullanma setup_adc(adc_clock_div_32); işini görür 4 mhz kullanıyorsan yaklaşık 125khz sinyalle a/d çevrimi yaparsın. dahada bir yerde sorun olursa yardımcı olmaya çalışırız kolay gelsin.

baba23, setup_adc(adc_clock_div_32) sanırım ccs c kodu. benim hi tech kullanmam gerekiyor. aynı işi hi tech te nasıl yapabilirim biliyormusun??

help dosyasında adc diye aratınca bir sürü komuta rastladım oradan bakıp işiine yarayanı kullanabilirsin kusura bakma ben ccs kullandığımdan öyle yazdım kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri