pic ve bluetooth

İyi günler. Projem kapsamında 2 pic arası bluetooth ile veri göndermeliyim. pic16f877a ve hc-05 kullanıyorum. Öncelikle bluetoothların master-slave-baud ayarını arduino aracılığıyla yaptım. İkisi arası iletişim sağlandı. Sonrasında picler için uart protokolünde 2 farklı program(butonla led kontrolü üzerine) yazdım. Devreye enerji verince butonlara basmadan ledler yanıyor.Hatta bluetoothları söksemde birşey değişmiyor. Kodsal bi hatamı yapıyorum veya kaçırdığım bi noktamı var. Yardımcı olursanız sevinirim.
(İlk program: RB0 ve RB1 durumuna göre diğer picin RB7 ledi yansın sönsün)
(İkinci program: Portb butonlarının durumunu 8 ledle gösterme)

Ekli dosyalar

• master 1.txt
    1.3 KB · Görüntüleme: 30
  • master2.txt
    792 bayt · Görüntüleme: 14
  • slave1.txt
    1.8 KB · Görüntüleme: 14
  • slave2.txt
    779 bayt · Görüntüleme: 10
master1 de if komutunu == ile sorgulamalısın,
alma işleminden sonra RCIF yı sıfırlamalısın.
asagıda asembly dilinde yazılmıs calısan bir kod gonderiyorum(step motoru saga sola ceviriyor),incelersen faydası olabilir.

Ekli dosyalar

• alarmko.txt
    23.5 KB · Görüntüleme: 12
İyi günler. Projem kapsamında 2 pic arası bluetooth ile veri göndermeliyim. pic16f877a ve hc-05 kullanıyorum. Öncelikle bluetoothların master-slave-baud ayarını arduino aracılığıyla yaptım. İkisi arası iletişim sağlandı. Sonrasında picler için uart protokolünde 2 farklı program(butonla led kontrolü üzerine) yazdım. Devreye enerji verince butonlara basmadan ledler yanıyor.Hatta bluetoothları söksemde birşey değişmiyor. Kodsal bi hatamı yapıyorum veya kaçırdığım bi noktamı var. Yardımcı olursanız sevinirim.
(İlk program: RB0 ve RB1 durumuna göre diğer picin RB7 ledi yansın sönsün)
(İkinci program: Portb butonlarının durumunu 8 ledle gösterme)

Merhabalar. Aynı projeyi ben de almış bulunmaktayım ilerlemeniz var mı ? Proje dosyalarınıza uygun görürseniz bakabilir miyim ?

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri