Pic programlama öğrenmek istiyorum

her dil zorlar
C dili ve basic dili doğal dilllere yakın olduğu için daha RAHAT öğrenirsin bir assembly ne diyor bu dersin ?
C dili

c hiç bilmeyen yeni baslayacak olan biri için cok zor olabilir assembler ve NURSEL AK in kitabi cok daha ögretici olur Bence

ben derimki sana eğer amacın profosyonel değilse ldmicro adlı bir program var adc,pwm,uart,seri lcd,dijit tarama,2pic arası haberleşme gibi uygulamalarda çok basit yöntemlerle pic ve atmelin 20 ye yakın modelini zevkle ve çok güzel çalışan bir similasyon yazılımı ile programlıyabilirsin eğer bu programı öğrenmek istersen beni ara hatta ben seni arayayım sana telefonda 1 saate öğretirim tek amacım paylaşmak bana özelden mesaj atabilirsin(tabiki telefonun karşısında bir pc nin başında olman şart)

Bende bende picprogramlama öğrenmek istiyorum.
MicroCode Studio Plus indirdim.
picbasokpro indirdim.
ISIS 7 Professional (2) indirdimsmilasyon icin.
örnek bir deneme yaptım çalıştı :D
şimdi kitap netten belge birşeyler indiricem.
ve 2 güne pc ile seri port yapmayı düşünüyorum.
sitede cok işimeyarayan bilgileri gördükçe çok mutlu oluyorum hepninize teşekürler...
sn.hekir henüz 20 msj atmadığım için size mesaj atamıyorum :S
boş mesaj atmak ta istemiyorum 20 dolu dolu mesajı biriktiripilk işim size msj atmak olucak ;)

meraba ben hamza ccs c ile pıc öğrenmeye yeni başladım c prog. çok iii biliyorum şu anlık çalışmalarım iii gidiyo fakat biraz kafamı karşıtıran şey ccs c ile prog. konfigirasyon ayarları çalıştığım kitapta sadece PIC16F877 üzerinde örnkler var ve konfigirasyon ayarları hep aynı fakat farklı bir PIC i prog. istediğimde konfigirasyon ayarları nasıl olacak tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bence assemble ve yanında Hi-tech C ile başla.

meraba ben hamza ccs c ile pıc öğrenmeye yeni başladım c prog. çok iii biliyorum şu anlık çalışmalarım iii gidiyo fakat biraz kafamı karşıtıran şey ccs c ile prog. konfigirasyon ayarları çalıştığım kitapta sadece PIC16F877 üzerinde örnkler var ve konfigirasyon ayarları hep aynı fakat farklı bir PIC i prog. istediğimde konfigirasyon ayarları nasıl olacak tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

CCS ide'de project>new>pic wizard'ı aç, orada mcu tipi, osilatör tipi, hızı, kullanmak istediğin dahili donanımı vb. seçersen, gereken konfigürasyonu içeren .h dosyasını otomatik olarak oluşturulur.

bilgi için çok teşekkürler..

Arkadaşlar assembler dili ile öğrenmek isteyip, kaynak arayanlar; megep in mikroişlemciler ve pic programlama ile ilgili kaynaklarını indirirlerse, derli toplu ve derleme programını kurmaktan örnek açıklamalı programlara kadar, bir nevi uzaktan öğretim kaynağına sahip olurlar,bilginize.

pıc16f877 ile iki display kullanarak 0-99 arası bi programvar ve takıldığım nokta displayler sırasıyla pıc16f877 nin rb4 ve rb5 bacaklarına bağlı ve prog içerinde displaylerin aktif pasif olmasıyla ilgili output_b(digit[birler]|(0b00010000));1.display aktif 2. pasif ve
output_b(digit[birler]|(0b00100000)); 1.pasif 2.aktif oluyo tam olarak anlamadığım displaylerin hangisinin birinci ,ikinci olduğu ve aktif pasif olması nasıl oluyo yardımcı olursanız sevinirim..

ayrıca interrupt(kesme ) ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,335
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri