Pic kodlama ücretli/ücretsiz yardım

conqu3ror

Üye
PIC C Compiler ile Proteus simulasyon ile çalışmasını görebileceğim aşağıdaki gibi bir programlamaya ihtiyacım var zaman ayırıp okuyarak bilgi vermenizi rica ediyorum.

Bu 2 program aracılığıyla bir devre tasarlamam gerek ancak çok yeni olduğumdan pek bir sonuç bulamadım internette veya bulduklarımdan pek bir şey anlayamadım.

Yapmak istediğim devre şu şekilde;
LCD ekran üzerinden butonlarım ile devrenin tüm seçimlerini yapabileceğim.

İlk olarak çalışacağı hafta günlerini seçiyorum.
1. adım: pazartesi, salı... gibi devrenin haftanın hangi günlerinde çalışacağını seçiyorum.

Yukarıdaki seçimi yaptıktan sonra ,
2. adım: seçilen haftanın günlerinde devrenin hangi saatler arasında çalışacağını seçiyorum. yani Pazartesi ve Cumayı yukarıda seçtim pazartesi ve cuma günleri için devre çalışma saatleri seçiyorum, belirttiğim saatler arasında çalışmaya başlayacak mesela 08:00 - 12:35 arası çalış diyeceğim. Bu değer sabit değil istenilen saatler arası seçilecektir.

Son olarakta yukarıda seçilen saat aralığında devreye döngülü bir timer ekleyeceğim.
3.adım: pazartesi ve cuma günü saat 08:00-12:35 arası her 3 dakikada 1 röleyi 5 dakika çalıştır 3 dakika bekle sonra yine 5 dakika çalıştır 3 dakika bekle.... sürekli bu seçtiğim dakikalar arası periyodik bu işlemi yapacak seçilen saat aralığında. ve bu son seçilen döngü zaman aralıkları istenildiği sıklıkla değiştirilebilir olmalı sabit bir değer değil.

Her şeyi ayarladıktan sonra devre otomatik seçilen değerler doğrultusunda periyodik olarak röleyi açıp kapatacak.

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? çok zaman alacak bir şey ise ücretli de olsa yardımcı olmanızı rica ediyorum p.m atabilirsiniz dönüşünüzü bekliyorum.

İyi çalışmalar.

eğer alt yapın yoksa istediğin program ogrenilmeden yapılacak bir şey değil ama internette parsic isimli bir görsel program var onunla kısa zamanda işi çozersin

Temel elektronik ve programlama bilginizin iyi olması gerekir.

Temel elektronik ve programlama bilginizin iyi olması gerekir.

Maalesef başlangıç düzeyindeyim ve bu kodlara ihtiyacım var bu sebeple ücretli ücretsiz yardım istedim varsa zamanı olan arkadaş yardımcı olabilirse ücreti karşılığında çok makbule geçer.

Merhaba,
Sanki komple,sera otomasyonundan bahsediyorsunuz gibi geldi bana.Bu projeye sensörler de (nem,ısı,ışık....vs özellik)eklerseniz oldukça iyi bir ticari ürün ortaya çıkar.

Maalesef başlangıç düzeyindeyim ve bu kodlara ihtiyacım var bu sebeple ücretli ücretsiz yardım istedim varsa zamanı olan arkadaş yardımcı olabilirse ücreti karşılığında çok makbule geçer.

Konuyla ilgili birkaç kitap okumanızı öneririm. Başlangıç olarak temel elektronik üzerinde bir ya da birkaç kitap okuyunuz. Daha sonra PIC üzerinde CCS C anlatan bir kitap olabilir.

Konuyla ilgili birkaç kitap okumanızı öneririm. Başlangıç olarak temel elektronik üzerinde bir ya da birkaç kitap okuyunuz. Daha sonra PIC üzerinde CCS C anlatan bir kitap olabilir.

Şuan dersler indirip izliyor ve uygulamalar yapıyorum ancak anlattığım proje için bayağı bir yol yurumem gerek biraz acil olduğu için bu projeyi ücretlide olsa yapmak istiyorum basit projeleri kendim yapabiliyorum yavaş yavaş üstüne koyacağım kitap olayını da araştırmalıyım haklısınız.

Merhaba,
Sanki komple,sera otomasyonundan bahsediyorsunuz gibi geldi bana.Bu projeye sensörler de (nem,ısı,ışık....vs özellik)eklerseniz oldukça iyi bir ticari ürün ortaya çıkar.

Sera otomasyonu için de düşünülebilir ancak biraz daha farklı bir amaç için kullanılacak sera gibi büyük kapsamlı bir proje değil.

Merhaba,
Eğer hala yardım lazım ise konuşabiliriz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri