pic c compiler

pic c compiler da yazdığım kodu compile ediyorum, ancak compile olmuş halinindeki hex dosyayı bulamıyorum. .err uzantılı dosya oluşuyor ama .hex halini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim...

Derlediğin kodu gönderme şansın var mı, bir bakayım?

dün kurdum bu programı kurcaladım ilk etapta karısık geldi ccs c için daha önce mplap kullanmıştım. sizler derleme için hangi programı öneriyorsunuz... ve hex format nerede yardımcı olursanız sevinirim.

Proje dizini neresiyse hex dosyası da oraya kaydedilir. Bilgisayarda "benim_LCD.hex" olarak arama yapmayı denedin mi?

ccs için Ide olarak ben de mplab kullanıyorum, sebebi ise ccs ide'de collapse all seçeneği olmaması.

arkadaslar işte derleme sonucu oluşan klasörun icindeki dosyalar bunlar... anlamıyorum neden hex oluşmuyor halen .s .s .s fikriniz var mı ?

CCS C kurcalanmadan kullanılsa idi default olarak o kodları çalışma dosyasında üretirdi.
O derleyiciye ve diline Pic C değil CCS C deniyor.
Pic C denince microchipin derleyicisi ve Hi-Tech akla geliyor.

CCS C IDE kullanıyorsan , resimlerden öyle anlaşılıyor , proje oluştururken wizard kullan , kolaylık olur ve kaydedeceğin yeri seçebilirsin.

@ kazımugur

CCS C kurcalanmadan kullanılsa idi default olarak o kodları çalışma dosyasında üretirdi.
O derleyiciye ve diline Pic C değil CCS C deniyor.
Pic C denince microchipin derleyicisi ve Hi-Tech akla geliyor.

CCS C IDE kullanıyorsan , resimlerden öyle anlaşılıyor , proje oluştururken wizard kullan , kolaylık olur ve kaydedeceğin yeri seçebilirsin.

Birincisi kurcalanmadan kullanılması ile hiçbir alakası yok cunku zaten kurcalamadan kullandım. eğerki "problemi hallettim" dediğim kısımdaki linki inceleseydin zaten anlardın pic c compiler'ı kurcalamakla alakalı olmadığını çünkü sorunun çözümü windows işletim sistemindeki görunur dosya ayaları ile alakalıydı...

ikincisi programın adı pic c compiler. zaten programı yüklediğin zaman masaüstünde oluşan simgesinde de "pic c compiler" yazıyor. ccs c dilini derlediği için ccs c compiler orijinal adı olabilir. pic c compiler dediğim zaman neyden bahsettiğimi bunca insan anladığına göre, ccs c compiler mı pic c compiler mı olduğu cevap olarak buraya yazılmasını gerektiren bi durum değil.

pic c compiler denildiğinde akla hitec-c gelmiyor. hitec c compiler denince akla o geliyor.

@ tyildizak, evt dostum dosyaların görunurlüğü ile ilgili bir durummuş...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri