PIC Basic Pro için Komut Çevrim Süreleri

Arkadaslar basıc ıle program yazıyorum ancak komut cewrım surelerımde bır hata war sanırım dakıkayı 61 sanıyede bazen 59 sanıyede tamamlıyor.acaba sızlerde basıc dılının komut cewrım surelerı war mı ?

-------

Sadece büyük harf kullanarak mesaj yazmak ve konu açmak yasaktır. Tekrarında mesajınız silinecektir. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Düzenleme: Roboelektronik

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 mhz de mcu 1 cycle'ı 1 usn den daha uzun zamanda tamamlar. Bu da zamanlama hatalarına sebep olur. 4,096

mhz bir kristal kullanırsan 1 cycle tam 1 usn de tamamlanmış olur

bir de 4.096 Mhz ile dene, bakalım ne olacak?

kardes sen sanıyeyi timer kesmeleriylemi kuruosun ?

bu tür zaman fonksiyonlarını bir for ile veya while ile yapmak yerine
timer kesmeleri ile yapmak daha doğru olur

aslında her seferinde şaşacaktır yani 1dk da şaşmazsa 1 saatte 1 sn filan şaşar bunu engellemek için dışarıdan çok stabilize edilmiş bir clock palsi alıp halledebirsin durumu... bunu saglayan entegreler vardı ama şu an hatırlamıyorum ismini araştırsan bulursun...

cok guzel olmus .... devamını beklerım ya bana pıc16f777 ıle ılgılı bılgı lazım sızde varsa buraya atarmısınızz allah hepınızden razı olsun....

saat entegresi olarak dallas firmasının ds 1302 adlı entegresi var. Ben üye oldum ve
ücretsiz talep ettim . Bana bedava gönderdiler sizde deneyin.
iyi çalışmalar

tam site adresi alabilirmiyiz bu dallas firmasının galiba ismi değişmiş maxim dallas olmuş bilgilendirirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri