pic 16f877a kristali 20mhz kullanmam için gerekli komut nedir

emikro

Üye
pic16f877a için pic basic proda kristali 20mhz kullanmam için gerekli komut nedir araştım bulamadım ve pic16f877a da trisa trisb trisc trisd trise bütün portları giriş çıkış yapmam neleri iptal etmem gerekli yardımcı olursanız sevinirim

"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.
Düzenleme:
korkmaz_design

programın en başına osc tipini yaz değişkenlerden son
DEFINE OSC 20 'komutu 20 MHz osilatör de çalıştırmak için
TRISX =%xxxxxxxx 'büyük X in yerine yani A,B,C,D,E port isimleri küçük x in yerinede 1 yazıca giriş, 0 (sıfır) yazıncada çıkış yapabilirsin.1 ler input 0 lar da output oluyor kardeşim.
örnek :
TRISB=%11110000 ' portun yarısı çıkış yarısı giriş
Kolaygelsin.

eyupbakan ' Alıntı:
programın en başına osc tipini yaz değişkenlerden son
DEFINE OSC 20 'komutu 20 MHz osilatör de çalıştırmak için
TRISX =%xxxxxxxx 'büyük X in yerine yani A,B,C,D,E port isimleri küçük x in yerinede 1 yazıca giriş, 0 (sıfır) yazıncada çıkış yapabilirsin.1 ler input 0 lar da output oluyor kardeşim.
örnek :
TRISB=%11110000 ' portun yarısı çıkış yarısı giriş
Kolaygelsin.
teşekkür ederim. osc komutunu yaptım ancak giriş çıkış yapmak için o şekilde bahsetmemiştim. analog giriş gibi pic e özel girişler varya onları iptal edip hepsini dijital giriş çıkış yapmak için ondan bahsetmiştim. pic16f877a nın datashaed inde hepsi var inceleyince gördüm. teşşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,898
Son üye
KINGYuSuf

Yeni konular

Geri