pic basic grafik lcd kütüphanesi

suayip

Üye
pıc basıcte grafik lcd kullanımı hakkında bilgisi olan var mı? varsa yardım edeebilirmisiniz.

grafik lcd ile uğraşacaksan Proton basic kullanmanı tavsiye ederim kolaygelsin

Evet arkadaşımızın dediği gibi Protonda GLCD kullanmak çok basit. Protona daha yeni geçmeme rağmen çabuk çözdüm. İstersen sana buradan yardımcı olabilrim.Koay gelsin.

Sayın muratmert4
grafik lcd öğrenmek istiyorum. proton ile kolay olduğunu yazıyorlar. Pic basic kullandım fakat proton hakkında bir bilgim yok. Elinde konu ile ilgili anlatım varsa paylaşırmısın?

arkadaşlar bende sadece protondaki lcwrite komutunun pic basic pro nasıl yazıldığını öğrenmek istiyorum ayrıca hafıza kartı için 65536 dan sonraki adres bilgisi nasıl yazabilirim enson 65536 o da 65,536kb oluyor yardımlarınız için tşk ediyorum

Arkadaşlar en kısa sürede toparlayıp sizinle paylaşacağım.Kolay Gelsin.:eek:

arkadaşlar bende sadece protondaki lcwrite komutunun pic basic pro nasıl yazıldığını öğrenmek istiyorum ayrıca hafıza kartı için 65536 dan sonraki adres bilgisi nasıl yazabilirim enson 65536 o da 65,536kb oluyor yardımlarınız için tşk ediyorum

hala bir cevap bekliyorum...

Arkadaşlar merhaba Proton da glcd de resim oluşturucu programları aşağıda size veriyorum.
FastLCD programında resimleri oluşturup kaydediyorsunuz yada 128x64 pixeldeki resimleri açıp düzenliyorsunuz.
pixelv_1__1_.2exe.rar programında daha önce yapmış olduğunuz rasimleri açarak ilk önce include butonundan .inc dosyasını oluşturuyorsunuz. Sonra bas dosyası butonuna basarak glcd de göstermek üzere .bas dosyasını oluşturuyorsunuz
Uygulama örneklerini hazırlayıp hemen göndereceğim.:)

Ekli dosyalar

• fastlcd.zip
    82.7 KB · Görüntüleme: 364
  • pixelv_1__1_.2exe.rar
    18.1 KB · Görüntüleme: 287
arkadaşlar protonda bir uygulama daha. Akadaşlar isterseniz bunu daha genelleme olarak PROTON DA LCD VE GLCD UYGULAMA diye bir başlık altında toplayalım.

uygulama alıntıdır. 18f452 ile yapılmıştır. İçimde ayrı bir resim kod çevirici vardır.

Ekli dosyalar

• PIC18F452_128X64_lcd_bitmap.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 507
sağolun sitenizde çok güzel bilgi paylasıyorsunuz en azında o konu hakkında bilgim yok diyin bende meraktan kurtalayım

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri