Pic 16f84a İle Display'lİ Alarm'li Saat

Led yanmıyorsa buzzer nasıl çalışsın. Alarmı kurdunuz ve alarm zamanı geldiğinde led yanmıyorsa ya kodda bir sıkıntı vardır ya sizin bağlantılarda bir hata vardır.
Kod ve devre ile oynaamdım indirdiğim gibi yaptım ama olmuyor

Devreyi şimdi indirip proteusta çalıştırmayı denedim. Ya benim proteus sürümünden kaynaklı ya da devrenin kodlamasından kaynaklı bilemiyorum ama devre çok sağlıklı çalışmıyor. Alarm zamanı gelincede 1 saniyeliğine led yanıp sönüyor. Oraya buzzerda bağlasan çalıştığını anlayamadan buzzer susacak.​

Devreyi şimdi indirip proteusta çalıştırmayı denedim. Ya benim proteus sürümünden kaynaklı ya da devrenin kodlamasından kaynaklı bilemiyorum ama devre çok sağlıklı çalışmıyor. Alarm zamanı gelincede 1 saniyeliğine led yanıp sönüyor. Oraya buzzerda bağlasan çalıştığını anlayamadan buzzer susacak.​
Zaman ayrırıp denediğiniz için teşekür ederim. ben o buzzerın süresini nasıl uzatabilirim acaba

Onu kodlamayı yapana sormak lazım. İnan başkasının yazdığı kodların arasına girip boğulmak hiç işime gelmiyor. Belki iyilik yapmak isteyen biri çıkar..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri