pic 16f84

dpu_force

Üye
merhaba bir program yazdım bu programı daha öncede yazdım ve pic 16 f 84 a nın içine pic up programı ile attım şimdi aynı şeyi yazpamıyom programlıyıcımdamı hata var acaba yada pic up programındamı nerden analayabilrim hatayı

Pic-up yazılımını bilmiyorum, tahminen seri port'a bağlı bir programlayıcı kullanıyorsun, eğer öyle ise şunları kontrol etmelisin:

1)Pic sağlam mı? 2. bir pic denedin mi?
2)Pc arayüzünde konfigürasyon menüsünde programlayıcının bağlı olduğu com port seçili mi?
3)Programlayıcında led var mı, eğer varsa programlama komutu verdiğinde yanıyor mu?
4)Pic, programlayıcının soketine tam oturuyor mu?
5)Programlayıcın sadece 16f84 mü programlıyor? Farklı kılıflarda pic'lere de yazabilen türde bir devre ise, bazı seçim jumper'lar olabilir, varsa bunların takılış şekli 16f84 için uygun mu?
6)Programlayıcında soğuk lehim, herhangi bir bacağı kopuk komponent, pcb yollarında çatlak, kopuk vs. var mı?
7)Bilgisayarının com portu ile programlayıcın arasında kullandığın soketli kablonun ohmmetre ile testini yaptın mı?

Tüm bu kontrolleri sırasıyla yap, hala problemi çözememiş olursan tekrar yaz :)

ayrı bir sorum olacak 16f84a yazıdığım programı okuma yaptıgımda görmem gerekiyormu 000h hatasını sonunda giderdim şimdi bununla uğraşıyorum program ıcprog seri port tan beslemesiz

Kod korumalı yazdıysan göremezsin, kod korumasız yazdıysan, yüklediğin hex'i aynen görürsün.

arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz pic de c ile yazılma nasıl oluyor yani bi kitaptan mı calısacagım bide 16f 84 gibi seylerden hamgisini kullanacagim biraz yeniyim kusura kalmayın :D

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri