pic 16f84 lü zamanlayıcı

lada4380

Üye
arkadaşlar bu benim ilk üye olduğum form!htalı yazarsam affedin netten 1-100 dakika zamanlayıcı aldım (demonte) pic16f84 lü disply li bir devre özelliklerini okuyup satın aldım topladım çalıştı fakat roleyi sayma bitiminde 3-4 saniye tetikleyip bırakıyor.ben ayarladığım dakika örneğin 15 dakika start verip geri sayma başladığında roleyi çekmesini 00 olduğunda bırakmasını istiyorum. birtanede usb pic programlama pcb si alsam role çekmesini sayma başlangıcına bırakmasınıda sayma sonuna ayarlayabiirmiyim. bilgilerinize sunuyorum.teşekkür ediyorum.aldığım devrenin linkini de veriyorum.
HAZIR MONTE EDİLMİŞ PIC DEVRELERİ :: 1029M- PIC_ILE_1-100DK_ARASI_AYARLI_TIMER - CS-Cart. Powerful PHP shopping cart software

pic i istediğin fonksiyona göre yeniden programlayabilirsin. Birileri illa ki yardımcı olur. Ama devre şart değil, kendin de basitçe yaparsın bunu

kartsız olurmu diyecektim

devre role çekme komutunu sadece dakika sıfırlandığında 4 saniye
veriyor ve ayarlanmış dakikaya geri dönüp bekleme moduna geçiyor.

Eger PIC programlama biliyorsaniz yeniden programlayarak bunu cok kolay halledebilirsiniz. Role cikisini Pic'in hsngi bacagindan aldigi belliyse bu konuda ben de yardimci olabilirim.

pic programlama kartım yok hocam ilk konu açarken onu sordum pic programlayan 15 20 tl civarında kartlar var onlar alsam iş görürmü diye sormuştum tşkr ler

Gecikme için özür dilerim.
Söz konusu PIC16f84 olduğu için en basit programlayıcı dahi işinizi görecektir.

42 tl mi verdin la ona :D ben onu 20 tl maliyetle yaparım ne para vercem boşamı 6 yıl okudum :cool:

anladığım şu şimdi aldığın devre mesele 30 - 29-28 - ... - 1 deyipce 3 - 4 saniye çekip bırakıyo
ama sende 30 - 29 - 28 - ... - 1 bu aralıkta çekecek zaman bitince salacak bu mu ?

74xx266 ile modifiye et (xx = HC vb. olabilir) şimdi mantık şu senin röle çekmezken bu entegre onu çektirecek senin röle çekerkende , çektirmeyecek entegreye acele akşam yorgunluğunda baktım yanlışlık ihtimali %10 bi araştır.

bide kartsız pic programlanmıyormu diye bişiler olmu orada kartsız programlanır ama tehlikelidir!

lada 15-20 tl likleri var bi pic programlarsız , pic ile pic programlama kartını 2 günde çöpe atarsın 40 tl lik aldı bizim akıllılar 50 tl lik pici yaktılar ;) ben 80 tl ye aldım :cool: pozisyon bu (kebab)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri