philips tv arızası

gsismail

Üye
iyi günler arkadaşlar.Benim elimde 55 ekran philips tv var.tv nin arızası tv'yi fişe taktıp power tuşuna bastığımda led hemen yanıp sönüyor.yüksek gerilim trafosundan çok rahatsız edici bir cızzzzz sesi geliyor.ekranda hiç birşey yok.ne görüntü ne ses.değerli bilgilerinizi bekliyorum.saygılarımla...

BUK 444 - 7610 mosfetlerini kontrol et büyük bir ihtimal mos içi kısa devre 6610 ve 10 volt zenner 3616(1ohm) ve 3680(1ohm) dirençleri değiştir bendede hitachi marka eski tv de oldu güç katındaki 2sc tr yi değişmiştim c-e arasındaki direnç göstermiyordu kolay gelsin

BUK 444 - 7610 mosfetlerini kontrol et büyük bir ihtimal mos içi kısa devre 6610 ve 10 volt zenner 3616(1ohm) ve 3680(1ohm) dirençleri değiştir bendede hitachi marka eski tv de oldu güç katındaki 2sc tr yi değişmiştim c-e arasındaki direnç göstermiyordu kolay gelsin

arkadaşım dediğin bütün parçalar sağlam ama ben yinede yenilerini takıp denedim ama problem aynen devam ediyor başka neresinden olabilir değerli bilgilerinizi bekliyorum.saygılarımla.

arkadaşlar tv de7528 (c3795b)nolu parçayı değiştirince çalıştı ama bu seferde ses var görüntü yok acaba neden olabilir.

aynı tvden var fakat arızayı hala bulunamadı :( yüksek gerilim yok ses yok birde kapatırken yanıo sönüyo led .

Bir yabanci forumda trafonun yanindaki 1.5mh direnc tipi bobin degisin duzelir demişmler usta

trafo deegişikligine git..

Tamam en yakin zamanda alip bakicam

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri