Periled penzeri ışıkları gece yanmaya ayarlama

Kayzetr

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Önceden güneş enerjisi ile çalışan ledleri panel ile pili şarj edip denedim oluyor. o şuan askıda şuan sorum aşağıda görsel ekleyeceğim ürüne birşey yapmam lazım ki akşam balkon ışıklasın. nasıl bir yol izlemem lazım.. Hava kararınca yansın hava aydınlanınca sönsün sistemim şöyle olacak.

Samsung gibi benzeri adaptör prizde kalacak. elektrik bağlantısını yapacağım ışık olunca sönecek, kararınca yanacak şeklinde destek rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

1.jpg
2.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Fotosel rölesiyle tanışmalısınız.
Fotosel dediğimiz mantık görünce yanıp sönen olmuyor mu benim istediğim karanlık olunca sürekli yanacak ışığı algıladığında sönecek. Ve ben şarj aleti ile yapacağım bu işi o volt değerlerinde öneriniz var mıdır

Size soylenildigi gibi fotosel role lazim.

Bu roleler endüstriyel tipleri var birde hobi için üretilen modul tipleri.

Aşağıdaki hobi için üretilen bir modul. Yalnız bu modul 12 volt ile calisiyor. Sisteminizi 12 volt için duzenlemelisiniz.

IMG-7593512260819107618.jpg

Size soylenildigi gibi fotosel role lazim.

Bu roleler endüstriyel tipleri var birde hobi için üretilen modul tipleri.

Aşağıdaki hobi için üretilen bir modul. Yalnız bu modul 12 volt ile calisiyor. Sisteminizi 12 volt için duzenlemelisiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 103798
Çok teşekkür ederim açıklama için o zaman benim 12v adaptör ile çalıştırmam lazım röle bağlantısını yaparım 1.2v ile bu ışıklar yanıyor 2v ye düşünmem gerekecek galiba sonrasında

Bu devre 12 volt adaptör ile çalıştırabilirsiniz. Devrenin kontak çıkışları var. Bu kontak çıkışından peri ledinizi şu an nasıl calistiriyorsaniz açıp kapatabilirsiniz. Bu devre peri ledin açılıp kapanmasını sağlayacak.

Merhaba Arkadaşlar,

Önceden güneş enerjisi ile çalışan ledleri panel ile pili şarj edip denedim oluyor. o şuan askıda şuan sorum aşağıda görsel ekleyeceğim ürüne birşey yapmam lazım ki akşam balkon ışıklasın. nasıl bir yol izlemem lazım.. Hava kararınca yansın hava aydınlanınca sönsün sistemim şöyle olacak.

Samsung gibi benzeri adaptör prizde kalacak. elektrik bağlantısını yapacağım ışık olunca sönecek, kararınca yanacak şeklinde destek rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyayı görüntüle 103790Ekli dosyayı görüntüle 103791
Gece gündüz sensörü, karanlık sensörü gibi isimleri olan cihaz istediğiniz gibi çalışıyor. Sensör cihazının çalışması 220V ile olduğundan çıkış ucuna 1 kontaktör bağlayıp kontaktör kontağına ledi çalıştıracak voltaj kaynağını bağlayın.
Dezavantajı: Sensör montaj yeri dış mekan olacağından konum araç trafiğini gören noktada ise farlardan etkilenerek sönmesi, far ışığı kaybolunca tekrar yanması olasıdır.

Gece gündüz sensörü, karanlık sensörü gibi isimleri olan cihaz istediğiniz gibi çalışıyor. Sensör cihazının çalışması 220V ile olduğundan çıkış ucuna 1 kontaktör bağlayıp kontaktör kontağına ledi çalıştıracak voltaj kaynağını bağlayın.
Dezavantajı: Sensör montaj yeri dış mekan olacağından konum araç trafiğini gören noktada ise farlardan etkilenerek sönmesi, far ışığı kaybolunca tekrar yanması olasıdır.
Çok güzel açıklamışsınız ilginiz için teşekkür ederim. Şöyle ki güneş enerjisi ile çalışan bir sistemdi bir ara bu tip parçaları satan yerden şarj modülü aldım yazın baya bir güneş alıyordu sonra akşamları sönük yanmaya başlayıp artık şarj olmaz oldu pil aldım ama olmadı. En son panel ve şarj eden modül aldım onda da yeterli güneş olmadığından şarj almadı galiba en son çare olarak balkonda fazla ışık sevmediğimizden böyle bir yöntem düşündüm 12v adaptör alırım birde bu modülü denerim çok teşekkür ederim
Bu devre 12 volt adaptör ile çalıştırabilirsiniz. Devrenin kontak çıkışları var. Bu kontak çıkışından peri ledinizi şu an nasıl calistiriyorsaniz açıp kapatabilirsiniz. Bu devre peri ledin açılıp kapanmasını sağlayacak.
Teşekkür ederim Serkan bey

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri