pc kilitlenmesi

yaser

Üye
Arkadaslar masaüstü pc de bir haftadır açıldıktan yaklaşıkk 20 dak. sonra bip sesi ile birlikte pc kitleniyor.hiçbir işlem yapılmıyor.Pc yi kapatıp tekrar açıyorum boot ayarlarına giriyor,ayarları değiştirmeden çıkış yapıyorum açılıyo bi 20 dk. sonra gene aynı kilitlenmeyi yapıyor.Yardım eden olusa sevinirim...işletim sistemi windows xp

selam dostum sanırım senin sorununda benimki ile aynı çok saglam bir bilgisayarcıya götürmen gerek allah kolaylık versin

setup ayarlarından cpu ısınma ayarlarını değiştirmen gerekiyo be usb takılı olan donanımlarını kontrol usb bağlantılarının oynamamasına dikkat et sabit dursunlar çok öenmli bi sorun değil

sen bi biyos pilini çıkar bakalım biyos ayarları sfırlandırdıkdan sonra boot ayarlarını yap ve hem c ye hemde d ye bir format at bakalım eğer sorun düzelmezse arkadaşında dediği gibi sağlam bir bilgisayarcıya göster...

Msn yı kaldır format at dostummmm...sorun düzelecektır..

yanı alakası yok dıyorsan msn pc den kaldır ole calıstır bakalım 20 dk kıtlenme yapıcak mııı

Donanımsal problemin var.Ben de eski bilgisayarımda sık sık yaşardım.Yanlış hatırlamıyorsam işlemciden kaynaklanıyor olmalı.Yani işlemci fanını kontrol edersen iyi olur.Ayrıca işlemcinin üzeride bulunan soğutucu panel ile işlemci arasındaki silikonun (özel bir silikondur) kuruyup kurumadığına dikkat et.

bios ayarlarını tekrar kurarsan sorun hallolabilir kolay gelsin

ilk basta 20 dakika sonra kapanması ısınma problemi akla getiriyor. islemci ile fan arasındaki termal macunu yenile ikinci olarak bios pilini cıkar ve pilin baglantı uclarını bir iki saniye kısa devre et bu işlemi yaparken kasaya baglı olan butun besleme ve monitor kablolarını cıkar ve pili yeniden yerine tak acıp tekrar bios ayarlarını sistem saatini ayarla buyuk ihtimal sorun cozulecektir. basta soyledigim gibi sorun ısınma problemidir. ortalama termal macun 6 ay ile 1 yıl arasında dayanır yenilemek gerekir

PC yi açıkken kasanın içini aç pc deki aliminyum soğutuculara fln bir bak ısınma var mı.

eğer ekran kartının kendisine ait fan yoksa ve ısınıyosa küçük bir fan tak.

Bip sesi geliosa bu harddiskinden de kaynaklanabilir. Zira ben çok yaşadım bunu harddisk e bağlı olan sata ve güç kabloları gevşeyebiliyor(nasıl gevşiyosa artık) onları çıkarıp
yeniden takmanı tavsiye ederim.

Arkadaslar masaüstü pc de bir haftadır açıldıktan yaklaşıkk 20 dak. sonra bip sesi ile birlikte pc kitleniyor.hiçbir işlem yapılmıyor.Pc yi kapatıp tekrar açıyorum boot ayarlarına giriyor,ayarları değiştirmeden çıkış yapıyorum açılıyo bi 20 dk. sonra gene aynı kilitlenmeyi yapıyor.Yardım eden olusa sevinirim...işletim sistemi windows xp

İşlemci aşırı ısınınca yapar bu tür şeyleri. Fanına bı bak sorun yoksa bios pilini çıkar 10 sn bekle geri yerıne tak. Snr bas formatı. Yine düzelmezse bilgisayarcıya gotur.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri