pc den sürücülere bağlanma

klhan

Üye
arkadaşlar ben bir konuda tıkandım umarım yardımınız olur
üretim hattında biri hattın başın da diğeri sonunda olmak üzere 2 mcc odası mevcut bu odalarda bulunan sürücüler (allen bradley)kendi aralarında ve plc ile DH+ ile haberleşiyorlar. bu sürücülerde problem oluğunda lap top u alıp sürücülerin yanına kadar gidip  rs232 to 1395 drive using a converter seçimini yaparak bağlanıyoruz. biz bunu ofislerden yapmak istiyoruz. biraz arştırdım rs 232 hub lar la bu işi halledebilirmiyim diye pek bişey çıkaramadım sürücülerin bayisi ile konuştuk epey pahalı bir seçenek sundular biz de alternatif aramaya başladık

bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aynen öle tam bendiyecektim sen benden çok yaşayacan bunudamı düşünemedin be dostum ;D

ben 11 adet sürücüden 1 tanesine bağlanmak istediğim de nasıl olacak her bir sürücüye ayrı bir hat çekerekmi bağlanacam orada kafam karıştı. mcc odaların 1 den fazla sürücü var yani 2 adet olsa anlarım belki

ilk mesajımda sürücülerin sayısını belirtmedim eksik yazdım anlaşılamadım herhalde

manual lerini iyice okumak gerekiyor ingilizce olduğu için biraz zorlanacaz ama ne yapalım

bu arada marka model allen bradley 1395 digital dc drive

link www.ab.com/drives/1395/index.html

menülerde bunlar var zaten ama aynı anda hem data highway plus la haberleşiyor olacak hemde pc ile bu arada biraz karıştırıyoruz . biraz daha karıştıracaz galiba anlaşılan o olay tam bir netlik kazandıralım ondan sonra tekrar görüşlerinizi alırım ilgilenip zaman ayırdığınız için teşekkürler

Aynı anda bütün sürücülere bağlanmanmı gerekiyor. Anahtarlama elemanı kullanılabilirmi. Bütün sürücüleri Rs232 portlarını sıdşarıya çıkartıp hangi sürücüye bağlanacaksan başka bir kumanda elemanıyla anahtarlama yapılabilir. Bu anahtarlama için PLC den bir output alabilirsin.

yok aynı anda bağlanmayacaz istediğimiz sürücüye istediğimiz zaman bağlanmak istiyoruz yanlız belirtmek isterim multi Communication Adapters board sürücülerde yok node adapters var. bu seçimi zamanında neye göre yaptıkarsa artık

bilgi olsun diye aşağıda bağlantı şeklini verdim umarım

2cwo9rr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
khan usta ben biraz aratırma yaptım.rs422 baglantıda slave baglantı yapamıyoruz fakat RS485 cevirdigimiz zaman aynı hat uzerıne birden fazla rs485 cevirici ile girebiliyoz yani slave baglantı mumkun.surucunun haberlesme kartında adresleme veya yazılımında adresleme yapabilirsek bu iş tama olur :) ;D

Forum istatistikleri

Konular
128,468
Kullanıcılar
450,408
Son üye
omerbehlulka

Yeni konular

Geri