Paradox panelde bir sorun

TeknoSpot

Üye
merhaba arkadaslar alarm sistemlerinde yeni oldugumu oncelıkle belirteyim.
Kamera sistemi için gerekli parçaları aldıgımız firmanın gazı ile alarm işine girdik.(bazen keşke girmez olaydım dıyorum)Firmadan 1 adet paradox E55 serisi panel , paradox K636 keypad,KDT siren ve Müşteride bulunan 1 adet Crow marka PIR şimdi bağlantıları kagıttakı şemaya göre yaptım.Elimizdeki PIR'ı cihaza programlıyoruz alarmı kuruyoruz 1 sefer algılıyor ve alarm çalıyor ama 2.sefere kurdugumuzda ne algılıyor ne alarm otuyor ve cihaz alarmda kalmaya devam ediyor.Kagıtta yazılana gore MEM tusuna bastıgımızda Zone karsılık gelen numara yanar dıyor Basıyoruz hiç bir numara yanmıyor.Yardımlarınızı beklıyorum.Yazacagım bir sürü şey varda o kadar yoruldumkı yazamıyorum.

Eğer bağlantılarda sorun olmadığını düşünüyorsanız,programlama ile ilgili sıkıntı olabilir..Reset atıp tekrar programlamayı deneyin..

abı panele reset at pgm ile zon 1 arasına bı kablo ıle kısa devre yap sonra panelın tum elektrık sıstemını kes 5 sanıye kadar bekle tekrar elektrık ver sonra kısa devre yaptıgın kabloyu sok ve sunlerı yap enter 282828 gır oradan 088 de 12345679 12(away)mem 2nd byp tusunu yak enter enter de sonra alarm mı 4747 ile kur dene duzelmesı lazım

kardes arkadas e55 demıs sen 728 i tarıf etmısın neyse eger dedektor algılamıyor ıse kesınlıkle baglantıda sorun var ama sen dıyosun kı ılk sefer algılıyor ıkıncıde algılamıyor bana gore programda sıkıntı var sen vıdeofon guvenlıgı ara orada kamıl abı var ona sor sorunu kesın cozer 0212 320 85 60 internet sıtesınde de programlama klavuzu var zaten ordanda bakabılırsın

ha bıde su var senın pır kablosuzsa alarmdan sonra korumaya gecmıs olabılırr

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım sorun programlamada indir e 55 klavuzunu yada cihazı resetle tekrar kur

eger böyle bi sorunun varsa baglantılarda bi sıkıntı yoksa hat zonu dirençni kontrol et

selam arkadaşlar paradox esprit 728 cihazını programlıyorum ondan sonra şifreyi girip alarmı etkinleştiriyorum ama etkinleştirdikten sonra şifre girmeden entere basınca devreden çıkıyor. bunu nasıl düzelteceğim acil yardımcı olurmusunuz. şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,305
Kullanıcılar
450,143
Son üye
lojis

Yeni konular

Geri