PARADOX NV500 hk.

ceremy

Üye
arkadaşlar dg55 ile nv500 arasında kaldım sizce hangi pır daha iyidir ve hatalı alarma sebep olmaz? nv500 kullanan varmı aranızda acaba

Henüz NV500 kullanmadım.Aslında DG75 ciyim.DG55 ile NV500 arasında seçim yapacak olsan NV500 tercih ederim.Hem fiyatı daha uygun hem teknik özellikleri daha üstün.DG75 kullanmadığım veya kullanamadığım işlerimde NV500 Tercih edebilirim.

Henüz NV500 kullanmadım.Aslında DG75 ciyim.DG55 ile NV500 arasında seçim yapacak olsan NV500 tercih ederim.Hem fiyatı daha uygun hem teknik özellikleri daha üstün.DG75 kullanmadığım veya kullanamadığım işlerimde NV500 Tercih edebilirim.
sayın tknsyn cevabınız için çok teşekkür ederim . görüştüğüm firma bana d55 ile dg 75 arasında hayvan algılama dışında fark olmadığını söyledi ben evde koridora ve keypad bölgesini pır la korumayı düşünüyorum. nv500 ün yeni bir ürün olduğunu daha henüz çok da kullanmadıklarını söyledi ancak dg55 için garanti verdi yanlış alarm verme konusunda . malum dg75 çok pahalı yoksa benimde gönlümde dg75 var ama fiyat cazip gelmiyor sonuçta hayvan bağışıklığına ihtiyacım yok . bilmiyorum çok kararsız kaldım

nv 500 kullanan arkadaş var mı acaba ?
salim abi sen nedersin acaba ?

nv 500 kullanan arkadaş var mı acaba ?
salim abi sen nedersin acaba ?

Merhaba ceremy.

Ben nv500 hiç kullanmadım yeni ürün sanırım...Ama dg55 çok kullandım hiç de bir sıkıntı duymadım yanlış alarm vermede hiç olmadı( tabi yanlış alarm verecek faktörleri ortadan kaldırdıktan sonra ) benim nacizane tavsiyem dg55 olur..Fiyatı da makul ...dediğiniz gibi dg75 pahalı , ama iyi pır dır.. Sanırım dg55 işinizi görür.Bu konuda sayın tknsyn ile aynı düşüncedeyim..

Aklıma gelmişken ; Hangi kontrol panelini kullanmayı düşünüyorsun...?

Saygılarımla

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba ceremy.

Ben nv500 hiç kullanmadım yeni ürün sanırım...Ama dg55 çok kullandım hiç de bir sıkıntı duymadım yanlış alarm vermede hiç olmadı( tabi yanlış alarm verecek faktörleri ortadan kaldırdıktan sonra ) benim nacizane tavsiyem dg55 olur..Fiyatı da makul ...dediğiniz gibi dg75 pahalı , ama iyi pır dır.. Sanırım dg55 işinizi görür.Bu konuda sayın tknsyn ile aynı düşüncedeyim..

Aklıma gelmişken ; Hangi kontrol panelini kullanmayı düşünüyorsun...?

Saygılarımla

Kolay gelsin.
sp4000 kullanıyorum . ancak ben nv 500 aldım cevabınız gelmeden sipariş vermiştim şimdilik bir sorun olmadı .
yanlız sormak istediğim başka bir konu var
ben atz bağlantı kullanıyorum bir adet pır ve kdt harici sireni atz şeklinde aynı zona bağlayacağım
sizin sitenizdede de olan atz bağlantı şemasına bakarak dedektör 2 yazan bağlantı şeklini pır a uyguladım . şimdi 2 adet 1 k lık direncı kdt sirene nasıl bağlayacam ?
1 tanesini tamperlar arasına bağlanacak sanırım ama diğeri seri olan tamper + yamı yoksa tamper - yemi bağlanacak. yada + veya - fark eder mi? bir diğer husus bu pır n.c sinden çıkan kablo ile tamperlarden(+veya -) hangisini uç uca bağlayacam?

sp4000 kullanıyorum . ancak ben nv 500 aldım cevabınız gelmeden sipariş vermiştim şimdilik bir sorun olmadı .
yanlız sormak istediğim başka bir konu var
ben atz bağlantı kullanıyorum bir adet pır ve kdt harici sireni atz şeklinde aynı zona bağlayacağım
sizin sitenizdede de olan atz bağlantı şemasına bakarak dedektör 2 yazan bağlantı şeklini pır a uyguladım . şimdi 2 adet 1 k lık direncı kdt sirene nasıl bağlayacam ?
1 tanesini tamperlar arasına bağlanacak sanırım ama diğeri seri olan tamper + yamı yoksa tamper - yemi bağlanacak. yada + veya - fark eder mi? bir diğer husus bu pır n.c sinden çıkan kablo ile tamperlarden(+veya -) hangisini uç uca bağlayacam?

Merhaba ,,,Öncelikle nv 500 hayırlı olsun ..Mutlaka oda iyidir..En azından bildiğimiz marka..
Resimdeki bağlantı şeması da olur ancak benim size tavsiye edeceğim bağlantı şöyle..Örnek dedektör 2 de 2,2 k bağlanmışya .. dedektör 1 de nc - com arasına 1 k bağla ...diğer 1 k yı kaldır......bağlantını buna göre düzenle...Programdan sadece ATZ yi aç ( 705 de 1 yak ..)706 da 2 yanmayacak kapalıysa öyle kalsın sakın açma...çünkü diğer 1 k yı kaldırdık... 705 de 3 ve 4 yakarsan kablo kopuğunuda (sabotaj )ıda aktif fale getirmiş olursun....Kısacası Atz oluşturduğun birimlerden 1.si 1k 2.si 2,2 k olacak.....başka direnç kullanma...

Kolay gelsin...

Merhaba ,,,Öncelikle nv 500 hayırlı olsun ..Mutlaka oda iyidir..En azından bildiğimiz marka..
Resimdeki bağlantı şeması da olur ancak benim size tavsiye edeceğim bağlantı şöyle..Örnek dedektör 2 de 2,2 k bağlanmışya .. dedektör 1 de nc - com arasına 1 k bağla ...diğer 1 k yı kaldır......bağlantını buna göre düzenle...Programdan sadece ATZ yi aç ( 705 de 1 yak ..)706 da 2 yanmayacak kapalıysa öyle kalsın sakın açma...çünkü diğer 1 k yı kaldırdık... 705 de 3 ve 4 yakarsan kablo kopuğunuda (sabotaj )ıda aktif fale getirmiş olursun....Kısacası Atz oluşturduğun birimlerden 1.si 1k 2.si 2,2 k olacak.....başka direnç kullanma...

Kolay gelsin...
cevabınız için çok teşekkürler salim usta ;
dediğiniz gibi eol suz bağlantı yaptım.Fakat bir tek bu harici sirende sorun yaşıyorum . - tetik ile çalıştırmak istiyorum panelde - bell yazan yere bağladım, dahili siren de bağladım . - ve + bell arasında 1k lık direnç de var .sirene güç verdiğim anda çalmaya başlıyor. ben elektriği aküden veriyorum paneli zorlamasın diye gerçi paneldende denedim sonuç aynı . sirenin zonunu tanıtmadım daha , yani tamper dan kaynaklanmıyor zaten tamperden olsa dahili sirende ötmez mi ,, sistem alarm üretmiyor anlayacağınız sadece harici siren ötüyor lütfen yardım ne yapacam anlamadım .
beni şaşırtan bir diğer olay ben sadece aküden sirene elektirik alırken sorun olmadı dıııt dedi harici siren devreye girdi ötmedi ne zaman aküyü panele bağladım başladı ötmeye çok anlamsız geliyor bana bu olaylar .İnşallah anlatabilmişlimdir derdimi
sistem sorunsuz her olayı çözdüm programladım ancak bir tek siren kaldı işte

Sn.ceremy,E55 panelde + tetik kullanmanız gerekiyor.Yok illa - tetik kullanacağım dersen kuru kontak tabir edilen 12Vmini röle bobinini BELL çıkışına bağlayıp,kontakları ilede sirene veya - tetik gerektiren diğer cihzlara tetikleme yapabilirsin.

Sn.ceremy,E55 panelde + tetik kullanmanız gerekiyor.Yok illa - tetik kullanacağım dersen kuru kontak tabir edilen 12Vmini röle bobinini BELL çıkışına bağlayıp,kontakları ilede sirene veya - tetik gerektiren diğer cihzlara tetikleme yapabilirsin.
benim e55 panel değil ustam sp4000 panel spectra paneller - tetikle çalışıyor olması lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri