Paradox Alarm Dış Siren için programlama

nezleli

Üye
merhaba

3 yıldır kullandıgım alarmı söküp başka yere monte etmem gerekti. Forumda okudugum bilgilerle montajı tamamlayıp çalıştırabildim ancak emin olamadığım bir konu var.

Dış siren in kapağı açıldıgında ya da kablosu kesildiğinde PIR ya da Kapı MK ları gibi alarmı tetiklemesi için bir zon tanımlaması yapmam gerekiyormu?

1 Pır ve 1 MK dan oluşan sistemde keypadde 1nolu tuşta PIR 2de ise MK var.

Panelin modeli 1728 ve keypad 1686H ancak forumda farklı kullanma klavuzlarından benim modele uyan kodlara birkaç örnek vermek gerekirse söyle

"Sisteme enerji verdikten sonra TRBL tuşu yanar TRBL tuşuna basarız sonra 8 tuşunu tuşlarız ve sistemin saatini veririz
Ör:Saat 14:53 olsun 8 tuşuna bastıktan sonra 1453 tuşlanır ve sistemin saati verilir."

Örnek: 1 nolu zonun gecikmeli programlanması 1. bölmeye dahil edilmesi
Enter +0000 +001 +1,1 1-2-8 +Enter+Clear+ Clear Gecikmeli Zonu Tanıtma
Örnek : 2 zonun takip zonu olarak programlanması ve 1 bölmeye dahil edilmesi.
Enter+0000+002+3,1 1-2-3-8+Enter+Clear+Clear Takip Zonu Tanıtma
Enter+0000+003+5,1 4-5’i yak Dış siren,Acil siren,Duman dedektörü Tanıtma
Enter+0000+004+4,1 1-2-3-8 Ani Zon bağlantısı

Benim ayarlar bu şekilde yapılıyor. specktra1728 bazı modellerde 282828 şeklindeki şifre ile yapılıyor şeklinde anlatılmış ama bende 0000 ile reset sonrası tüm ayarları yapabildim. Eski model bir paneldir belki de.

Burada çalışmayan bölüm
Enter+0000+003+5,1 4-5’i yak Dış siren,Acil siren,Duman dedektörü Tanıtma

Dış siren için 3 nolu zonu yukarıdaki gibi tanımlayama calıstıgımda zon hatası veriyor. Bunun sebebi dış siren için zon tanımlamaya gerek olmaması mı? Yoksa sirende problem oldugu için mi bu hatayı veriyor.

İstediğim şey dış siren kapagı acılırsa ya da bir sabotaj olursa dışarıdan alarmı tetikleyen işlevinin çalışması. 1kapı mk sı ile 1 pır ın çalışması.

Bir de yukardaki şekilde tanımlanan bir dedektör örnegin PIR ı iptal etmek istersem reset atmadan iptal etmek için hangi tuşlara basmam gerekiyor bunu biliyorsanız paylaşırmısınız.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler
Mustafa

arkadaşım spectrada 282828 kullanılmaz 000000 dır
3 nolu zone için enter oooo 003 6-1-1-8 olarak programlayın zone iptali için örneğin
enter-0000-003-0-1 enter

teşekkürler bilgi için. bu verdiğiniz kod dış sireni programlamak için değil mi?

teşekkürler bilgi için. bu verdiğiniz kod dış sireni programlamak için değil mi?

evet dış siren için bu kodla dış sireni 24 saat aktif etmiş oluyorsunuz yani alarm kurulu olmasada kapak açılınca alarm vericektir saygılar

Merhabalar İnternete o kadar döküman aramama rağmen bu kodlar dışında uyan bir kod bulamadım. Mustafa Bey'in yazdığı kodlar ile sistemi programladım teşekkürler, cihaz paradox spectra 1728 v2.10 sistemi programladım gibi ancak dış siren ışığı sadece cihaza ilk elektrik verdiğimde yanıyor normalde ışığı sürekli yanması gerek miyor mu? Bir de dış sirenin sabotaj tuşu aktif ettiğimde kepad den 3.zone yanıyor ama alarm vermiyor sorun ne olabilir

Forum ölmüş galiba, arkadaşlar yok mu şu cihazın kullanım klavuzunu verecek biri

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri