Paradox 728 ultra hareket olmadan pır yanıp sönüyor

sasen1

Paylaşımcı üye
Merhaba paradox 728ult alarm sistemimde pır dedektörlerin 1 tanesi hareket olmadan durup dururken yanıp sönüyor.Kaypadde de 2 numaralı zon yanıyor sönüyor.Eğer alarm kuruluysa siren çalmaya başlıyor.O pır dedektörü kurmamışsam alarm çalmıyor.Dedektörü açıp temizledim.(daha önce böcek girdiğinde de yapıyordu.)Ama sorun düzelmedi.arızanın ne olduğunu nasıl tespit ederim.TBL tuşuna bastığımda sadece 8 yanıyor.Ama o eskiden beri yanar zaten saat tarih kurulu değil.Teşekkürler.

Sn.sasen1, anlattığınızdan çıkardığım şu: alarm sisteminizde sadece bahsi geçen PIR sıkıntılı pırın içinde hassasiyet ile ilgili bir camper varsa ona bakın, pırın marka modeli veya fotoğrafını paylaşın, PIR a bir şey yapıabilirmi bir bakalım olmazsa kaliteli bir PIR ile değişim sağlarsınız.

Sn.sasen1, anlattığınızdan çıkardığım şu: alarm sisteminizde sadece bahsi geçen PIR sıkıntılı pırın içinde hassasiyet ile ilgili bir camper varsa ona bakın, pırın marka modeli veya fotoğrafını paylaşın, PIR a bir şey yapıabilirmi bir bakalım olmazsa kaliteli bir PIR ile değişim sağlarsınız.
Pır dedektörün marka ve devre resmini ekte gönderiyorum.Teşekkürler

Ekli dosyalar

• P_20180930_211305.jpg
    P_20180930_211305.jpg
    154.6 KB · Görüntüleme: 19
  • P_20180930_150823.jpg
    P_20180930_150823.jpg
    208.7 KB · Görüntüleme: 22
hareket dedektöründe sıkıntı var yenisiyle değiştirmenizi öneririm

Sn.sasen1,fotoğrafta sağ alt tarafda yer alan camperi 203 2P pozisyonunda olmalıdır. O kısmın yazıları okunacak şekilde fotoğrafını eklerseniz bakarız. O ayar 1P pozisyonunda olunca PIR bir kere algılama yaptığında kontak veriyor, 2P pozisyonunda olunca Üst üste iki kez algılama yapınca kontak veriyor olduğunu sanıyorum.

Aynı dedektörden alıp aynı jumper ayarlarını yaparak taktım sorun çözüldü.İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri