paradox 728+ kurulum

tahir1

Üye
daha önce elimde bulunan paradox 728+ model kart ile 646 keypad ve 2 adet pırı aynen söktüğüm gibi bağladım yalnız sorun şuki herhangi bir sistem değişikliği yapmamama rağmen keypad de hiçbir ışık yanmıyor alarm ötüyor ve ne kullanıcı şifresi nede fabrika şifresi ile susmuyor
dış ünitedeki sirene küçük bir hoporlör 12v sirene ise bilgisayr fanı bağlayarak devreyi tamamlamasını swiclerin kapalı kalmasını sağladım herhangi bir programda giremiyorum yardım edecek bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

KEYPED i taktığında arkadaki 5 li soketin tam oturduğuna emin ol...

bence bütün bağlantıları sök. bell ucunu ve zone uçlarını 1k dirençle kapat. keypad uclarını dikkatlice tekrara bağla (+ - grn ylw) çalışırsa tüm bağlantıyı baştan yaparsın gerekirse bütün bağlantıları çizerek gönderebilirim. kolay gelsin

keypad soketine bakmıştım şimdi tekrar baktım bağlantıyı söküp yeniden yapmayı düşündüm ama kullanım klavuzu ve kurulum şeması olmadığı için biraz gözüm korktu eğer kurulum şemasını gönderebilirseniz veya çizebilirseniz çok sevinirim ben size kullandığım modelleri söyleyeyim paradox 728+ board 646 keypad 2 adette pır dedectör biri JS-25 COMBO (cam kırılma ) diğeri ise dsc pır dedektör şimdiden teşekkürler

ark.lar elinde kurulum şeması bağlantı şeması olan biri varsa link verebilirmi ?

resim yükleyemiyorum sebebini bilen varsa yardım etsin

image upload sitesine girip browse yazan yeri tıklayıp resmi açıp start upload ı tıklıyorsun yüklenmesini bekliyorsun daha sonra yeni bir sayfada link adreslerini verecek bunlarda direct to link image yazanı kopyalıyorsun istediğin yere yapıştırıyorsun link adresini kaydedersen buşekilde daha sonrada lazım olduğunda aynı linki kullanabiliyorsun ( ilgin için teşekkürler )

arkadaşım benim tahminim senin cihazın resetleme istiyor bunun için sistemde enerji varken pgm1 çıkışı ile zone arasını kısa devre edip, 1-2 sn kadar enerjiyi kesip geri ver sistemde bulunan keypad den onay sesi gelir ise cihazın sıfır kullanım haline döner ve key-pad e mudahele şansın olur tabi bağlantıların da bir problem yoksa eğer bağlantısal bir problemin varsa onun içinde sana yardımcı olmaya çalışırım

arkadaşım kolay gelsin anlattıgın problemde keypet ışıkları yanmıyorsa
enerji problemi olma ihtimali ve ya kısadevre var sistemde onu bulmalısın

teşekkürler ark.lar bağlantıyı komple söküp resetleyip yeniden kurmaya çalışacağım inş. halledebilirim :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri