Pako şalter sorun

Emre00c

Üye
Merhaba arkadaş lar elektrik - elektronik merakım çok bu forumu keşfettim ve öğrenmem gereken çok şey var
1. Pako şalteri panodan nasıl sökebilirim şalter tuşu ile şalter birbirine bağlı
2. Motorun şalterini söküp yerine farklı amperde şalter bağlarsam ne olur?
3. 220V Fan motorunun 3 canlı ucunu faz,nötr, toprak 380 volt panonun içindeki sigortaya direk bağlayabilirmiyim bağlarsam ne olur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Demontaj için; önce cevirme yaptıgın kelebeği / kabzayı sök (ortasında küçük cıvata var
Tabii daha önce elektiriği kesin..
yazılı plaka/cerceveyi kaldır.
2 veya 4 adet panoya tutturma cıvatası göreceksın. Arkasında, panoda somunları olabilişr, düşürmeden, anları al
. kabloları sökkerkende işaretlemeyi unutmayın.
Daha büyük amperde pako şalter takabilirsin, ama yeniden delikler açmanız gerekir.
3. sorun, bıraz muallak geldı, cevaplıyamıyorum.

3 canlı ucu faz nötr toprağı direk 380 volt sigorta ya baglayabilirmiyim?
Demontaj için; önce cevirme yaptıgın kelebeği / kabzayı sök (ortasında küçük cıvata var
Tabii daha önce elektiriği kesin..
yazılı plaka/cerceveyi kaldır.
2 veya 4 adet panoya tutturma cıvatası göreceksın. Arkasında, panoda somunları olabilişr, düşürmeden, anları al
. kabloları sökkerkende işaretlemeyi unutmayın.
Daha büyük amperde pako şalter takabilirsin, ama yeniden delikler açmanız gerekir.
3. sorun, bıraz muallak geldı, cevaplıyamıyorum.

Şimdi elimde 220 olduğunu sandığım fan motoru var ondan gelen 3 kabloyu faz nötr toprağı 380V 3 fazlı prize bağlasam ve bu prizi 380 lik panoya taksam n e olur motor yanarmı

3 tane uç dediğin motorun üç canlı ucu değil. Ölçü aletini alacaksın uçlarını ölçeceksiniz yardımcı sargı, ana sargı, ortak ucu bulacaksın. Yardımcı sargı ile ana sargı arasına kondansatör bağlanacak , kondansatör bağladığın bir uç ile ortak uca faz nötr vereceksin. Bunları bilmiyorsan elektrikçi çağır yetkisiz iş yapma tesisatı yakabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri