Otopark Araç Sayısı Sayma

bunun için plc ye gerek yok ileri geri sayıcıyla basitçe çözersin sayıcının rolesini 40 olunca çekçektirirsin bir eksilince role bırakır.Rolenin no çıkışı kırmızı nc çıkışı yeil lambaya bağla.plc maliyeti yüksek olur kanımca tercih yinede size kalmış

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
MERHABA ALİAGA bEY
ÖNCELİK İLE SAYGILARIMI SUNARM VE BURDA SADECE BİLGİ PAYLAŞIMI OLAN BİR FORUM OLDUĞUNU VER PARA YAPARIM GİBİ TEKLİFLERİ ÇOK ÇİRKİN BULUYORUM.
SENİN CEBİNDE 1 TL VAR BENİM CEBİMDE 1 TL VAR SEN BANA 1 TL VERDİN BENDE SANA 1 TL VERDİM YİNE SENDE DE BENDEDE 1 TL VAR:) AMA SENİN 1 PAYLAŞACAĞIN BİLGİN BENİMDE 1 PAYLAŞACAĞIM BİLGİM VAR SEN BANA BİLGİNİ VERDİN BEN SANA BİLGİMİ VERDİM NE OLDU ZARARMI ETTİK.SENDE DE BENDEDE 2 BİLGİ OLDU NEYSSE LAFIMI UZATMADAN KESTİRİYORUM YAPMAK İSTEDİĞİN ŞEY GERÇEKTEN ÇOK BASİT Bİ SİSTEM ÖYLE YOK PLC MİS OYMUS BUYMUS GERENL YOK MASRAFA....BULUNDUĞUN İLÇEDE GİT HERHANGİ BİR USTAT ELEKTRONİKÇE PİC DEVRESİ VE PİC PROGRAMLAMA İLE BU SİSTEMİ MAX 50 TL YAPTIRIRSN İYİ ÇALIŞMALAR
PİC 16 F 84 A Bİ İŞLEMCİ İLE BU BASİT

minoryayiba arkadaşım burası senin müşteri edineceğin ticari amaçlarına çıkar sağlayacağın bir ortam değil burası bilgi paylaşım forum u burada birileri sorar birileri cvp lar sayın forum yetkilileri öyle düşünüyorumki forumda bu şekilde müşteri edinmek namına konu eklemek veya
somut bir şekilde ticaret yapıyormuşçasına üyelerle diyalog kurmak www.kontrolkalemi.com bilgi paylaşım forumunun temel esaslarına aykırı unsurlardır. eğer ben yanlış düşünmüyorsam düşündüklerimde haklıysam konuya alaka göstermenizi sayın minoryayiba ile ilgilenmenizi rica ediyorum.

istersen ledlerden boş dolu yazdırır onları bile yakarsın dolu iken dolu kırmızı renkli

Arkadaslar ben bu işi plc ile yapmak istiyorum ama garajın girişinden tek bir arc sadece girebilir yada cıkabılır yane yolun genişliği o kadar, siz 2 adet sensörle nasıl yapıcaksınız bunu arac gırerken ve cıkarken 2 side aynı anda pals gonderecek bunu nasıl ayırt edıcek plc....

BENIM SORUMA BI CVP ATAN OLMAMIS HALEN...

merhabalar ,
böyle bir uygulama da yapabilirsin ... otopark girişinde eleman her aracın plakasını girişte kayıt eder ve bilgisayar bu giriş çıkış sayıcını led panoya aktarabilir... buda basit bir yöntem gibi geldi. ama uygun mu yoksa uygun olmaz mı bilemiyorum...

boş 40 ve dolu 0 olabilir.. eleman araç girişini sisteme giriş yapınca kayıt direk panoya aktarabilir... 1 giriş olunca boş 39 dolu 1 gözükür...

ben böyle bişey düşündüm ama olur mu bilmem ...

saygılar...
selman

2 sensörle şöyle de olur ilk olarak çalışan sensör öndeyse demek araba giriyor ilk çalışan arkada (garaj içindeyse )demek araç çıkıyor vede bu iki sensör ufak bir yazılımla pıc ile çok rahat çalıştırılabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri