Otomatik sensöre klima bağlama hakkında

rahmiozel

Üye
merhaba bizde ofis odaları bulunmaktadır STEİNEL marka sensörle ışıklar otomatik yapılmış içerideki kişi hareket ettikçe varlık sensörü gibi işlem yapıyor aydınlatmada sıkıntı yok fakat benim yapmak istedediğim sensörele odadaki kılımayı kontaktor sistemiyle iç üniteyi durdurmak yani odadan kişi ayrılınca lambalar kapanınca kılimanın kapanmasını istiyorum sizce sakıncası olurmu ve başarı oranı nedir not kontaktar bobinini aydınlatma sisiteminden gececek kılima belemesi kontaktörün ayağağından gececek yardımlarınız için teşekkür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Odada her hareket oldugunda, klıma calısacak veya stop edecektir

Sanırım oda da klimalar açık unutuluyor ,hareket sensörüyle çok sağlıklı olmaz açılıp kapanır, sayın #Zeybek belirtmiş ,benim şöyle bir çözümüm var hareket sensörüyle bir zaman saati ve kontaktörü tetikleyin mesela 1 saat verin (ya da 30 dakika)süre sonunda tetikleme olmazsa klima kapanır ,birde klima modeline göre değişir fakat enerji gidip gelmelerinde açılıyor mu ,yoksa kendini korumaya alıp elle kumandaylamı açılıyor , sistem odalarında bu tür sıkıntıyla karşılaştım çünkü ,elektrik kesintilerinde bazı modeller kapalı kalıyor bunu deneyip tespit edersiniz zaten sizin klimada ,kolay gelsin.

Hocam ben zaman saati düşündüm işte akşam 18 00 de is çıkışı devreyi kesecek ama o odalarda muşteri toplantisi oluyor zaman saati çözüm olmuyor

Hocam ben zaman saati düşündüm işte akşam 18 00 de is çıkışı devreyi kesecek ama o odalarda muşteri toplantisi oluyor zaman saati çözüm olmuyor
İşte bende onu düşündüm hareket sensörü ün tetiklediği zaman saati,akşam 18 den sonra dahi çalışır,benzer şeyler benimde başıma geliyor .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri