Otomatik merkezleme probe ayarı nasıl yapabiliriz?

o zaman benim dediğim şekilde yapmam için cam programında bu şekilde yapıcam değil mi doğru anlamışımdır inş
aynen bu şekilde olacak x ve y yine önceden yaptığınız gibi sıfırlayacaksınız z artık tablaya sıfırlı yani malzemenin alt kısmına

merhaba ,
aşağıdaki kod ile otomatik sıfırlama yapıyorum , sorun şu ki ;
takım probu gördüğünde belli bir mesafe yukarı kalkması lazımken bende probun üsstünde kalıyor.
bir çözüm öneriniz var mı ?
şimdi den teşekkürler.

PlateThickness = GetUserDRO(1151)
If GetOemLed (825)=0 Then
DoOEMButton (1010)
Code "G4 P1" 'P1 değeriyle oynayabilirsiniz. Amacı auto tool zero tuşuna bastığınızda harekete geçmek için ne kadar süre beklemesi gerektiğidir. Mesela acelem var derseniz 0.25 yapabilirsiniz:) Yalnız nokta ile virgül değil

Code "G31Z-40 F250" '-40 değeri Z eksenininsıfırlama yapmak için en fazla ne kadar ineceğinin sınırıdır. Mesela Auto tool zero dedeniz ve Z inmeye başladı. -40 birimde probu göremezse işlem iptal :) F500 ise bildiginiz gibi iniş hızınız. Düşürmekte fayda var.
While IsMoving()
Wend
ZProbePos = GetVar(2002)
Code "G0 Z" &ZProbePos
While IsMoving ()
Wend
Call SetDro (2, 20) 'Buraya virgülden sonra boşluk bırakarak probunuzun kalınlığını giriniz. Mesela 10.5 gibi. Onluk ayıracının Nokta olmasına dikkat)
Code "G4 P0.25" 'Buradaki P değeri sıfırlama işlemi bittikten sonra Z ekseninin alt satıra yazacağımız değere kalkarak ne kadar süreyle beklemede kalacağıdır.
Code "G53 Z20" '20 değeri Z nin probu gördükten sonra ne kadar yükseğe kalkması gerektiğidir
Code "(Z ekseni sıfırlandı...)" 'Buraya sıfırmala işlemi sonrasında Mach3 Statüs barında yazmasını istediğiniz mesajı yazacaksınız.
Else
Code "(Z Eksen Sıfırlama Hatası... Bağlantıları kontrol ederek tekrar deneyiniz...)" 'Anlaşılacağı üzere hata durumunda mesajınız
Exit Sub
End If

Hayırlı geceler,
bendeki takım sıfırlama makrosunu ekliyorum. Mach3 te ne yapmanız gerektiğini kodun başına yazdım. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• takım sıfırlama makrosu (1).txt
    1.1 KB · Görüntüleme: 27

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular