Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

projeniz çok güzel olmuş tebrikler ama bir sorum olacak, ya resim de 2 adet trafo gördüm
biri 220-12 biri ise 220-24. 220-24 röleler için ama mator için ise 12v motor için mi? yoksa sensörler için mi?

ve bu motor ne tür bi motor acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
220/12 trafo motor için kullanılmıştır. motor kasetçalar motorudur.

güzel bir çalışma kutlamak gerek ama bazı sorular aklıma takıldı.bu kapıyı direk motormu çekecek. yoksa bir kayış sistemi varmı. normal bildiğimiz kayarkapılarda sistem böyle değil.herhangi bir sıkışmada o kapı birdaha kendini toparlayamaz.

Kramayer Dişli kullanılmıştır. burada kurulan sistem gerçek bir kapıda kullanılacaksa koyulacak motorun gücüne göre gerekli akım korumalı emniyetler alınması gerekir. termik.v.b.

peki benim sizden bi istegim daha olacak ben de böyle bir proje yapmaya heveslendim ve kendimi geliştirmek için ben sizin kini görünce kendi kafamdakini iptal ettim bunun motor baglantisini orada kontaktörler filan vardi yani sizden istedigim bu devrenin komple şemasini verebilirmisiniz verirseniz çok sevinirim...

--------------------------------------------------------------------

ya bide bu teyip motorunu nasil ileri geri yapiyorsunuz açiklarsaniz çok sevinirim

malzeme listesinde belirtmiş. D1:İnfrared sensör

Değerli ustalar aklıma bir şey takıldı.Bu kapının (sa1 ve sa2) sınır anahtarları diyelimki takılı kaldı ,kapıyı nasıl hareket ettireceğiz.Bir (jog) butonu olsaydı daha iyi olmazmıydı?saygılarımla

servisi arayacaksın

ya bide bu teyip motorunu nasil ileri geri yapiyorsunuz açiklarsaniz çok sevinirim

+ ile - yer değiştirince devir yönüde değişiyor

servisi arayacaksın

takılı kalması imkansız manyetik swiç ancak kontak vermeyebilir o zamanda değiştirmek gerekecektir.Jog buton emniyetsiz çalışmaya sebep olabilir.

canım kardeşim servisi ara demek cevapmı sence .bir işi yapacaksan en mükemmelini yapmalı bence.madem biz her işte servis arayacağız, neden bilgi paylaşımı bu sitede yapıyoruzki. saygılar.

peki benim sizden bi istegim daha olacak ben de böyle bir proje yapmaya heveslendim ve kendimi geliştirmek için ben sizin kini görünce kendi kafamdakini iptal ettim bunun motor baglantisini orada kontaktörler filan vardi yani sizden istedigim bu devrenin komple şemasini verebilirmisiniz verirseniz çok sevinirim...

şema verilmiş zaten elimizdeki 24 v rölenin kontak sayısı yetmediği için ilave kontaklı kontaktör kullandık. şayet kapı yanındaki manuel butonlara mühürleme yapmazsan hem röle hem kontaktör kullanmana gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri