Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

ben birşey sormak istiyorum bu projede sadece köprü diyotla doğrultma yapsak çalışmaz mı acaba illa ki doğrultma devresi gerektirir mi ??

diğer sorum ise güç devresinde motor yönünü faz yönünü değiştirerek mi değiştirdiniz şimdiden saoolunn

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Akıllı röleyle yapsaydın daha daha iyi olurdu birde fotosel kullanmalıydın kapı kapanırken araya nesne girdiginde kapı durup tekrar açılmalıydı

bir ödev aldım sensörler nasıl baglanır 24 volt trafo var dc ye nasıl çeviririm manyetik piston hareketine mesafe kontrolü istenen sensörle

Akıllı röleyle yapsaydın daha daha iyi olurdu birde fotosel kullanmalıydın kapı kapanırken araya nesne girdiginde kapı durup tekrar açılmalıydı

selam;

2 tane otomatik kapı biri kapanmadan diğeri açılmıcak.herhangi bir kapıda acil stop basılırsa diğer kapı normal çalışacak(diğer kapının kapanma şartı aranmıcak)kapının tüm malzemeleri hazır.(motorlar,sürücüler)

logo ile yapmak istiyorum.yardımcı olurmusunuz

slm arkadaşlar projem için tek veya 2 kanallı uzaktan kumandalı kapı kilidine ihtiyacım var döküman ve devre şeması gönderirseniz cok sevinirim

cok guzel bir proje olmus arkadasın eline saglık 2 yıul once bende buna benzer bisey yapmıstım ama uzaktan kumanda yoktu

merhaba ben bu projenin aynısını plc ve 3fazlı asenkron motor ile yapacağım bana bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı acaba?şimdiden çok teşekkür ederim

Arkadaşlar Ben bu Sistemi Bir fabrikanın girişlerine Biri kayar kapı, Biri Bariyer olmak üzere iki tane yaptım.
1 ad.siemens Grup W-otomat (motor için),
1 ad.Siemens tekli W-otomat (kumanda için),
2 ad. siemens 3TF40 kontaktör (iki yön için),
2 Emas limit swich , (isterseniz Telemekanique Endüktif sensörde koyabilirsiniz o zaman ikide mini röle koymanız gerekir fiyat artar).
1 Emas ikiz buton (Kapama-Açma),
1 oto uzaktan kumanda kiti,
1 Kumandanın beslemesi için 12 V. adaptör.
1 Telemekanique cisimden yansımalı sensör (Geçiş esnasında sıkıştırmaya karşı emniyet)
Yukarda bahsettiğim sistemlerde 3 Fazlı asenkron motor kullandım. PLC bu proje için fazla lüks olur. Ama illa istiyorsan Logo kullan.

evet ne yazıkki çok lüks oluyor fakat okul projem plc ile kontrol olduğu için mecburen plc ile yapmak zorunda kalıyorum bana montajı ile ilgili yardımcı olabilirmisin acaba birde ne kadarlık bir motor kullandın ben 0.09kwlık redüktörlü(17d/d) bir motor buldum bu yeterlimi?

güzel bir proje olmuş inşallah bende mekatronikçi öss de mekatroniği seçtim banada böyle projeler verirlerse sizinle paylaşmaktan zevk duyarım.....

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri