Otomatik bahçe kapısı

Gunseli

Üye
Bizim okulun otomatik bahçe kapısı açılıyor ama kapanmıyor. Hamle bile yapmıyor. Dişli sadece bir yöne dönüyor. Kartta filan sorun varsa yenisini alıp değiştirebiliriz. Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_5877.jpeg
    IMG_5877.jpeg
    349.3 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_5876.jpeg
    IMG_5876.jpeg
    339.7 KB · Görüntüleme: 35
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kapatan röle yapışmıştır. Kumandadan ya da düğmesinde kapatmaya basınca tornavida ile üzerine hafifçe vurun. Sonuç alamazsanız yapışıp yapışmadığının ölçülmesi lazım gelir.
Röleli sistemlerde ilk bakılacak yer, gözle görülecek bir hasar yoksa röledir.;)

Haklısınız belki ışıklarından filan anlaşılır diye düşünmüştüm. Daha önce sensörlerini filan da kendimiz değiştirdik. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Mali konulardan sebep kendimizce çözüm üretmeye çalıştık sizleri de meşgul ettim.

Uzaktan muayene ve teşhis bu kadar oluyor. Kapatan röleyi belirleyebilirseniz klemens ayaklarından bir kablo parçası ile kapatıp kapatmadığı kontrol edilebilir. Ama bilinçsiz yapılırsa TEHLİKE ARZ EDER!!!

Uzaktan muayene ve teşhis bu kadar oluyor. Kapatan röleyi belirleyebilirseniz klemens ayaklarından bir kablo parçası ile kapatıp kapatmadığı kontrol edilebilir. Ama bilinçsiz yapılırsa TEHLİKE ARZ EDER!!!
Kendimizce deneyelim dikkat ederiz. İnşallah çözülür. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Kendimizce deneyelim dikkat ederiz. İnşallah çözülür. Cevabınız için çok teşekkür ederim.
güzel insan, çözünürlükler yüksek değil. varsayılanda röleler meme yapmış deriz(tamirci ağzı) onları bile göremiyoruz buradan. tamam her şey için ekonomi yapalım ama, kapı ters istenmeyen bir arıza yapıp birine zarar verirse sorumlu kim olacak? benim veya başka bir ustanın verdiği tavsiye ters teperse sorumlu kim olacak? lütfen insan hayatı bu kadar ucuz değil. bizler burada profesyonel yardım veriyoruz. vermeye çalışıyoruz. burada bilgi karşılığı ücret talep etmiyoruz ama oluşacak her türlü sorun sizin üzerinizde olacaktır.

Paskomya ustanın tavsiyesi doğrudur. Tedbir alarak, fotosel kontak uclarini kısa devre ederek deneme yapın. Eğer kapı bu şekilde kapanır ise fotosel besleme gerilimi olup olmadığını ölçün; gerilim yok ise kart niye çıkış vermiyor sigorta vs var mı ona bakarsın. Besleme gerilimi var ise fotosel verici arızalı veya vericiye gerilim ulaşmıyor olabilir. Sakın fotosel kontak uçları kısa devre olarak servise almayın. Kapı arada insan veya araç varken üzerine kapanarak bir kazaya sebep olabilir.

güzel insan, çözünürlükler yüksek değil. varsayılanda röleler meme yapmış deriz(tamirci ağzı) onları bile göremiyoruz buradan. tamam her şey için ekonomi yapalım ama, kapı ters istenmeyen bir arıza yapıp birine zarar verirse sorumlu kim olacak? benim veya başka bir ustanın verdiği tavsiye ters teperse sorumlu kim olacak? lütfen insan hayatı bu kadar ucuz değil. bizler burada profesyonel yardım veriyoruz. vermeye çalışıyoruz. burada bilgi karşılığı ücret talep etmiyoruz ama oluşacak her türlü sorun sizin üzerinizde olacaktır.
Evet haklısınız biz de konuyla ilgili kimi aradıysak en az 10 bin tutar dedikleri için ve daha önceki arızalarını kendimiz çözdüğümüz için basit müdahale ile şansımız varsa kullanmak istedik. Şu anda elle aç kapa yapıyoruz olmadı öyle devam ederiz bir süre daha. Risk almak en son isteyeceğimiz şey. Uyarılarınız ve hassasiyetiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri