Otomatik akü şarj devresi yapmak istiyorum

Kainat

Üye
İyi akşamlar,
12 v 7 amper olan, scooter aküsünü kışın çıkartıyorum akü haliyle zamanla bitiyor doldurmam gerek; kendim yapmayı düşünüyorum: H-TRONIC AL800 AK ARJ VE KORUMA CHAZI Trkiye&#39nin En indirimli Online Motosiklet Alverii | Motomax
Linkteki ürün gibi bir cihaz kendim yapabilir miyim? Kendi yerlerine gittim satın almayı düşünüyordum stokta yokmuş pekte ilgili değildiler geldiği zaman bile satın almam,neyse yardımcı olursanız müteşekkir kalırım...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi akşamlar,
12 v 7 amper olan, scooter aküsünü kışın çıkartıyorum akü haliyle zamanla bitiyor doldurmam gerek; kendim yapmayı düşünüyorum: H-TRONIC AL800 AK ARJ VE KORUMA CHAZI Trkiye&#39nin En indirimli Online Motosiklet Alverii | Motomax
Linkteki ürün gibi bir cihaz kendim yapabilir miyim? Kendi yerlerine gittim satın almayı düşünüyordum stokta yokmuş pekte ilgili değildiler geldiği zaman bile satın almam,neyse yardımcı olursanız müteşekkir kalırım...

Elektronik bilginiz var mı? varsa yapabilirsiniz bu tür devreler kolaydır.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Elektronik bilgim pek yok, elektrikten az çok anlıyorum ama elektroniğe merakım var, bilgim yok fazla...Bilgim olmasada anlatılsa uygulanamaz mı? Birde ne kadara mal olur,değer mi uğraşmaya?

Sn Apaçi. Elektronik hoşunuza gidiyorsa ilk işiniz temel elektronik devre elemanlarını, sağlamlık kontrollerini ve bazı kaynaklardan yardım almanız gerekir. Bunları neden yazdım, atıyorum devreyi yapacaksınız yanlış bir şey yapabilirsiniz ve devre boşa gidebilir ve sizi maddi zarara da sokabilir. Yani öğrenmeniz gerekir. Eğer elektroniğe ilginiz varsa hobi olarak uğraşmaya değer tabiki önce öğrenmek. Saygılar. Kolay gelsin.

Sn Apaçi. Elektronik hoşunuza gidiyorsa ilk işiniz temel elektronik devre elemanlarını, sağlamlık kontrollerini ve bazı kaynaklardan yardım almanız gerekir. Bunları neden yazdım, atıyorum devreyi yapacaksınız yanlış bir şey yapabilirsiniz ve devre boşa gidebilir ve sizi maddi zarara da sokabilir. Yani öğrenmeniz gerekir. Eğer elektroniğe ilginiz varsa hobi olarak uğraşmaya değer tabiki önce öğrenmek. Saygılar. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim... Yalnız ben o sokaklarda gezen apaçilerden değilim, bu apache başka anlamda:)

aslında motorsikletteki şarj sisteminide kullanabilirsin bence alternatör yerine trafo koysan olabilir sonuçta ikiside aküyü şarj ediyor yinede iyice araştır olursa elektronikle pek işin olmaz yapboz gibi kabloları birleştrirsin ve maliyetide uygun olur

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri