otomasyon maaşları

hangi sektördesiniz

Özel bir firmada. Ar-ge bölümünde çalışıyorum. makina tasarımı,plc,hmi yazılım, arıza giderme,mekanik,tamir ne varsa yapıyorum fabrikada :) malesef ücretim düşük ama yapcak birşey yok. Tek sıkıntı ingilizce işte onuda tam bilsek sorun çzöülcek :)

Hakan bedava çalışıyormuşsun.Başka firmada iş bulsan!Tazminatım var yakmayayım dersin.Bugün işi bıraksan yerine sana verdiği maaşla müh.bulamaz.Biz böyle yaptığımız için ne maaş verirlerse çalışıyoruz.2000 lerde bir firmaya iş görüşmesine gittiğimde meslek lisesi mezunuyum şu paraya çalışırım diye biliyordum.Bir mühendis hemde 5 yıllık tecrübesi olan Neden 3000 tl nin altında çalışır.

bu deneyimle bu maaş çok az ...ingilizce konusunu dışardan halletmeni tavsiye ederim ...artık sadece ingilizce de yetmiyor ..boş vakitleri yabancı dile ayır

Şuan için en iyi çözüm devlet.2016 kpssde devlete girmek için elimden geleni yapıcam :) Allahın izniyle.

kurumsal firmalar dışında maalesef maaşlar düşük zaten onlarında aldıkları mühendisler belli ya torpil ya sağlam üniversite piyasa böyle olunca haliyle gelişimde zorluk çekiyoruz ve beyin göçleride veriyoruz kalanlarda zaten körelip gidiyor ...sonra diyoruz ki neden ilerlemiyoruz ...patronlar maaştan ne kıssam kardır mantığıyla yaklaştıkça gelişim olmaz

kurumsal firmalar dışında maalesef maaşlar düşük zaten onlarında aldıkları mühendisler belli ya torpil ya sağlam üniversite piyasa böyle olunca haliyle gelişimde zorluk çekiyoruz ve beyin göçleride veriyoruz kalanlarda zaten körelip gidiyor ...sonra diyoruz ki neden ilerlemiyoruz ...patronlar maaştan ne kıssam kardır mantığıyla yaklaştıkça gelişim olmaz
1995 de çalışma hayatına başladım ve o yıllarda özel sektörde verilen maaşı devlet vermiyordu.1996 yılında istanbul pendik'e bir otobüs yolculuğu yaptığım sırada 10 yıllık bir öğretmenin bana dediğini hiç unutmuyorum:Ne kadar maaş alıyorsun diye sordu.Ben 12 milyon alıyorum dedim.Benim maaşım da:12 milyon dedi.ben 20 yaşında askere gidecek genç biriydim o da 30 yaşın üstünde ev geçindiren bir aile babası.O yıllarda bana çok dediler devlet memuru ol diye.Ben de devlet memuru olupta açmı kalayım deyip kabul etmemiştim.Şimdi pişmanım ama o yıllar öyleydi!Şimdi mühendisler bile devlete gireyim de rahat edeyim diyor!Ne hale geldik düşünün!

arkadaşlar piyasayı düşürmeyinki meslektaşlarımız daha çok alsın bu sektör bunu hakediyor.
kendi işyerim olduğundan dolayı 30 personelli bir firmadan gelen ve reddettiğim rakam : 8500tl
(reddederken teşekkür ettiren meblağ :D )

Sayın MAIN_LOOP piyasayı düşürmeyi kimse istemez ama işverenler bukadar katı kararlı olursa mecburiyetten bazı şeyleri kabul etmek zorunda kalıyorlar insanlar.

eğer kendine güvenin varsa işinde iyiysen birazda şans yardım edip iyi firmalarla irtibata geçersen şartları sen belirlersin...bi noktadan sonra patronlar çalışananı bağımlı oluyor ve onları tatmin etmek zorunda

Hakan ben buradan çıkarsam tazminatım ne olacak diye düşünme!Kendine iş bak.Bulunca patronuna veya müdürüne ben gidiyorum de.Eğer sen onlar için değerliysen maaşında iyileştirme yaparlar.Yok seni önemsemiyorlarsa yolun açık olsun derler!Bir insan önemsenmediği yerde çalışmamalı!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,085
Son üye
coşkun memis

Yeni konular

Geri