osiloskop hakında bilgi

servis56

Üye
hayırlı işler aradaşlar 14 yıldır elektronik işi yapıyorum şuan bir tane dijital osiloskop almak istiyorum ama kulanmayı bilmiyorum elinde kulanma kılavuzu yada tam anlataca bilecek arkadaş varsa çaok memnun olurum kulanma kılavuzu hepsi ingilizce hayırlı işler

Kanal seçme, zaman ayarı (time/div), ölçek ayarı (V/div), dondurma, trigger (tetikleme) gibi temel fonksiyonları vardır. Bunların dışındakiler markalara veya modellere göre değişir. Bi sözlük kullanarak deneme yanılma ile fonksiyonlarını öğrenmeye çalışabilirsin.

arkadaşlar elektronik mühendisyokmu aramızda biraz daha detaylı anllatsalar çok memnun olurduk dijital osiloskop kulanmayı çok çok istiyorum hayırlı işler

osilaskop kullanımı ile ilgili yazılardan bazıları.......

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok teşekürler ustam ama dijital kulanması olsa daha iyi olurdu ben dijitalı almayı düşünüyorum

ustalarım dijitalmıdaha iyi analoglumu biraz araştırdım tetronix marka iyi diyorlar analog kulnamak biraz zor diyoırlar

Ben lisanstayken Tektronix TDS210 kullanmıştım ve çok kullanışlıydı, tavsiye ederim. Ama ne üzerine çalışacağınızı ve ne gibi özellikler aradığınızı söylerseniz, eminim daha fazla yardımcı olacak üyelerimiz olacaktır. Benim düşüncem analog osi. ile uğraşmanıza gerek olmadığıdır. Ben de şu an almayı düşünüyorum ama biraz pahalı geliyor. Sıfır ürünler $800'den başlayıp $900'e çıkıyor, tabii Amerika'daki fiyatları. Burada NETES'in ürün listesinde yer almıyor, belki de üretilmiyordur artık emin değilim. Sıfırlarının pahalı olmasından dolayı, kullanılmış almayı düşünmeye başladım. Örneğin aşağıdaki linkte benim almayı düşündüğüm ürün yer almaktadır.

* Tektronix TDS210 TDS 210 Digital Oscilloscope Probe C - eBay (item 350294511058 end time Dec-24-09 09:27:15 PST)

Saygılarımla,

Üreticinin adresinde yer alan ürün bilgileri: Digital Storage Oscilloscopes: TDS210 ? TDS220 ? TDS224 > Data Sheets : Tektronix

etuzuner abi osiloskop tv ve dijital cihazların tamirinde kulanacam ama bilgim yok kulanmayı sizin gibi abiler detaylı açaıklasalar öğrenecem öğrenmek için çok çalışıyorum hayırlı işler

Çok komplike bir cihaza ihtiyacınız olmaz düşüncesindeyim. Ben haberleşme uygulamalarında kullanmak için (yüksek frekans) almayı düşünüyorum. Bundan dolayı benim için örnekleme hızı ve bant genişliği önemli. Tabii bant genişliği arttıkça fiyatlar da artıyor. Bu ve benzeri değişkenler osiloskop almanızdaki kriterler oluyor.

http://www.ece.vt.edu/cel/help/TDS210-User-Manual.pdf adresinde benim bahsetmiş olduğum cihazın kullanım kılavuzu var. Güzel ve sade bir anlatım yer alıyor. Okumanızı tavsiye ederim. Dili İngilizce'dir.

Saygılarımla,

abi ingilizceyi bilmiyorum çat pat elektronik kelime anlıyorumda ama ingilizce işime yarmıyor türkçe olsa daha iyi olurdu ama yine de çok teşekürler

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri