Ingilizce nasıl öğrenilir

Duolingo başlangıç için fena değil fakat dizileri filmleri önce Türkçe altyazı ile sonra kendi dilinin altyazısı ile (İngilizce )sonra kendi orjinal İngilizce dublajında (altyazısız)seyret sıkılmayacağın ilgini çeken tercihen aksansız Amerikan ya da İngiliz filmi olsun biraz meşakkatli fakat faydalı bir çalışmadır .Filmlerde geçen deyimler günlük konuşma kalıpları için youtube da filmlerde,dizilerde geçen İngilizce deyimler diye arama yap örnek
Dil öğrenmek hele kendi kendine bu işi internet ve kendi imkanların ile yapmak uzun bir yoldur ,günlük konuşma kalıplarını bu çalışmaya katmayı unutmayın.Temel grameri öğrenmeden fazla yol alamazsınız kitaplar ve videolarla bunu belli bir seviyeye kadar çözebilirsiniz, imkanlarınız kısıtlı ise yukarıdaki yöntemler etkilidir,dili günlük yaşamınızın her anına sokmanız, çevrenizde olan her eşyanın durumunu yabancı dildeki halini kelimesini internetten hızlı bir şekilde öğrenmek, etkileşimde olmak gibi çeşitli yöntemleri deneyin size uygun olanla (öğretenle)devam edin,başarılar dilerim.

MERHABA ARKDAŞLAR BEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTİYORUM VE İNTERNETTE BU KONU HAKKINDA BİR SÜRÜ ARAŞTIRMA YAPTIM ANCAK TAM OLARAK NASIL ÇALIŞMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİR KARARA VARAMADIM
1 - İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN GRAMEL ŞARTMI
2 - GRAMEL ŞART İSE NE KADAR GRAML BİLGİSİ YETERLİ YADA NE KADAR GRAMEL BİLİYORSANIZ O KADAR DİL BİLİYORSUNUZ DEMEKMİ
3 - SADECE DİZİ FİLM KİTAP OKUYARAK VE KENDİ KENDİNİZE CÜMLE KURMAYA ÇALIŞMAK YETERLİMİ(BEN KARDEŞİMLE BİRLİKTE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM İÇİN BERABER KONUŞUYORUZ AMA İKİMİZDE PEK BİŞEY BİLMİYORUZ)

GİBİ BİR SÜRÜ SORU VAR AKLIMDA
HA BİRDE NE SÜREDE YURTIŞINA UÇAKLA ÇIKIP OTOBÜS METRO TREN TAXİ GİBİ ULAŞIM ARAÇLARINI KULLANIP HERHANGİ BİR RESTORANDA SİPARİŞ VERİP 1 2 HAFTA GİBİ SÜRELERDE TATİL YAPABİLECEK DÜZEYE GELEBİLİRİM

EN BAŞTA YOUTUBDAN BİR KANAL BULDUM VE GRAMEL DERSLERİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIM SONRA 7 8 DERS YAPTIM VE SONRA BİR GRAMEL KİTABI ALMAYA KARAR VERDİM AYNI ZAMANDADA DUOLİNGONUN ÜCRETSİZ VERİSYONUNDA DENEMEYE BAŞLADIM SONRA ABİM GRAMEL KİTABI İLE GRAMEL ÇALIŞMAKTANSA DUOLİNGODA PRATİK YWAPMAN DAHA İYİ OLUR DEDİ VE BEN KİTAP ALMAKTAN VAZGEÇTİM SONRA DUOLİNGONUN PLUSINI KULLANMAYA BAŞLADIM KISA BİR SÜRE DUOLİNGO VE KELİME EZBERİ YAPTIM AYNI ZAMANDA GRAMEL VİDEOLARI İZLEMEYE DEVAM EDİYORDUM AM ESKİSİ KADAR SIKI GRAMEL ÇALIŞMAYI BIRAKMIŞDIM SONRA İNTERNETTE FİLM DİZİ VE KİTAP İLE İNGİLİZCE ÖĞRENİLEBİLECEĞİNİZİ SÖYLEYEN BİR ÇOK İNSAN GÖRÜNCE DENEMEYE KARAR VERDİM ASLINDA EN BAŞTTA BİR DİZİ BULMAK İÇİN UĞRAŞTIM ÇÜNKÜ BU ÇOK ÖNEMLİ ANLAŞILIR BİR DİZİ SEÇMELİYİMDİM NEYSE HOW I MEET YOUR MOTHER İSİMLİ BİR FİLME BAŞLADIM AYNI ZAMANDA GEÇENBLERDE BİR KİTAP ALDIM VE DÜN OKUMAYA BAŞLADIM ANCAK FİLMİN PEK FAZLA BİRŞEY KATMIYOR GİBİ GELDİĞİ İÇİN ARA ARA İZLİYORUM SANKİ KİTAP OKUMAK ÇOK YAVAŞ YAVAŞ OKUSAMDA İŞE YARIYOR GİBİ KISACA ŞU ANDA ÇOĞUNLUKLA KİTAP OKUYUP(ÇOCUK KİTABI) ARA ARA FİLM İZLİYORUM VE SADECE A1 SEVİYE GRAMEL BİLGİLERİNİ ARA ARA ÇALIŞIYORUM PLANLARIMDA A2 SEVİYE GRAMEL HİÇBİR ZAMAN İÇİN ÇALIŞMAMAK VAR AMA BUNUN NE KADAR DOĞRU OLDUĞU KONUSUNDA TAM OLARAK BİR KARAR ALAMADIM

BU YÜZDEN BU KONU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ VARSA YADA İNGİLİZCE BİLENLERİNİZ VARSA NASIL ÖĞRENDİKLERİNİ VE YUKARADAKİ SORULARI CEVAPLARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM

ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM :)
İngilizce seviyem B1 size söyleyeceğim: asla pes etmeyin kurslara para harcamayın en iyi hocalar you tube da doludur. en ıyı kurs youtube sabırlılıkla çalışısan emin ol yaparsın gramere konusuna sakın sakın takılma ıyı bır ızleyıcı ol ıyı bır dınleyıcı ol bol bol kelime ezberle sonra aynanın karşısına geçer kendine ingilizce konuşursun iingilizce hayatının içinde yer almadığı surece ogrenemezsın .

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri