ORBUS 60Ah Lityum (LiFePO4) Akü ihtiyacı

rsimsek

Profesyonel Üye
Merhabalar arkadaşlar, daha önceki konularda bahsettiğim ve bir senedir kullanmakta olduğum 768 Wh ORBUS 60Ah Lityum (LiFePO4-LFP) Aküden bir adet daha temin etmem gerekiyor. Maalesef internette satın aldığım mağazada ve diğer mağazalarda 60 amper olanı bulunmuyor. Belki ihtiyaç fazlası elinde olan veya bulabileceğim bir yer bilen vardır diye sormak istedim. Güneş enerjisi ile ilgilenenler bilebilir diye düşünüyorum. Satıcı 15 Nisan'a kadar yurtdışından geleceğini söylemişti fakat sanırım bu pil/akü konusunda bir şekilde bir kısıta uğruyor. Çünkü Lityum Titanat Oksit LTO'lar da doğrudan Çin'den ithal edilemiyorlar!

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3 tane 20Ah paralel bağla daha sağlıklı olur

Temini mümkün olduğundan o seçeneği düşünmedim değil fakat Şarj dengesi bozulmaması açısından 60Ah olsa daha uygun olur diye düşünüyorum.

Lifepo4 bataryaların seri bağlanabileceğinden emin değilim. Bence bağlanamaz.

Led ışıklandırma ve DVR kamera kayıt sistemi DC12V olduğundan ve güç yetersiz geldiğinden paralel bağlayacağım.

Aradığın şey bu mu? ORBUS 12V 60Ah Lityum Akü

orbus.png

Paralel bağlayacaksan sıkıntı olmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular