optimum tu 2304 Vario

Konuyu dağıtmadan, PVC boruya diş çekmek iyiymiş. Eğer pvc dirsek vs'de bir şekilde merkezleyip diş çekebilirseniz bu çok kullanışlı bir yöntem olabilir. Mesela ben fotoğraf çekimi için portatif bir LightBox yaptım. PVC parçalar birbirine geçip bir tente oluşturuyor. Birbiri geçmeli/takmalı olsun diye plastik kaynak makinasında pvc uçlarını ısıtıp sonra soğuk suya daldırdım. Bu şekilde pvc borularla yapılabilecek çok şey oluyor. Senin burada yaptığın gibi dişli olursa çok çok daha sağlam olabilir.

Pvc boruyu yapıştırmak için tangit denilen bir yapıştırıcı var onu kullanın.

100 lük veya 125 mm 4 ayaklı kepenkli ayna almak istiyorum ama işin içinden çıkamadım bir türlü bunlar için olan flanş kodları nelerdir. optimum kataloğundaki tu2304 e göre 125 mm lik ayna flanşını araştırıyorum 3 ayaklı aynalar için yazıyor satıcılarda. nasıl bir flanş almalıyım yada başka marka aynalar uyum sağlarmı illa optimum aksesuarımı olmalı alacağım ayna
http://www.optimum-machines.com/fileadmin/Kataloge/Optimum/OPTIMUM_Katalog_2017-18_EN.pdf

Başlıksız-1.jpg

100 lük veya 125 mm 4 ayaklı kepenkli ayna almak istiyorum ama işin içinden çıkamadım bir türlü bunlar için olan flanş kodları nelerdir. optimum kataloğundaki tu2304 e göre 125 mm lik ayna flanşını araştırıyorum 3 ayaklı aynalar için yazıyor satıcılarda. nasıl bir flanş almalıyım yada başka marka aynalar uyum sağlarmı illa optimum aksesuarımı olmalı alacağım ayna
http://www.optimum-machines.com/fileadmin/Kataloge/Optimum/OPTIMUM_Katalog_2017-18_EN.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 43472
Niye alıyorsun ki flanşı siz yapın.

Ekli dosyayı görüntüle 43472
Aynayı almadan flanşı almayın. Ben 180x300 için 4 ayaklı 100 lük ayna aldım. Flanşa gerek kalmadan bağlandı, Yerleri tam uyumlu. Kepenkli olanını bilmiyorum. Ama şöyle bir fikir önereyim. Ben 4 ayaklı ayna ile eksantirik bağlantılar yapabiliyorum. Şöyle ki; ayaklardan 1 veya 2 sinin yerini değiştiriyorum veya 1-2 diş atlatıp öyle takıyorum istediğim sonucu elde ediyorum. Bence söylediğim yöntemi bir deneyip kepenkliyi öyle alın derim. Normal 4 ayak aynayı 250 ₺ den aldım. Kepenkli olunca 400-500 ₺ civarlarında ayna.

Niye alıyorsun ki flanşı siz yapın.
Daha önce alu. ile çalıştım ama çelik hiç işlemedim bizim cnc routera biraz güveniyorum ama çakılarımda iş yok ama kendim yapacağım sanırım soğutma sıvısı siparişi verdim gelmesini bekliyorum. otomat çeliği kolay işlenebiliyormuş flanş ve qctp yapımı için uygunmudur acaba
4 ayaklı 100 lük ayna aldım
Sizin aldığınız ayna optimum mu yoksa başka bir markamı merkezi sıkmaların fiyatıda hemen hemen aynı görünüyor nette birde dikdörtgen malzeme bağlamada dediğiniz yöntemde tam sıkılık sağlanabiliyormu. Malzemenin boyutuna göre diş ayakların diş adımları uyumauzluk göstermezmi acaba. Birde araştırdığıma göre 3 ayaklı ayna flanşı ile ayna bağlantıso 120 dercelik açı ile 3 adet m8 vida ile bağlı, 4 ayaklılarda ise 90 derece açı ile 4 adet m8 vida ilebağlı sanırım siz nasıl bağladınız.

Daha önce alu. ile çalıştım ama çelik hiç işlemedim bizim cnc routera biraz güveniyorum ama çakılarımda iş yok ama kendim yapacağım sanırım soğutma sıvısı siparişi verdim gelmesini bekliyorum. otomat çeliği kolay işlenebiliyormuş flanş ve qctp yapımı için uygunmudur acaba

Sizin aldığınız ayna optimum mu yoksa başka bir markamı merkezi sıkmaların fiyatıda hemen hemen aynı görünüyor nette birde dikdörtgen malzeme bağlamada dediğiniz yöntemde tam sıkılık sağlanabiliyormu. Malzemenin boyutuna göre diş ayakların diş adımları uyumauzluk göstermezmi acaba. Birde araştırdığıma göre 3 ayaklı ayna flanşı ile ayna bağlantıso 120 dercelik açı ile 3 adet m8 vida ile bağlı, 4 ayaklılarda ise 90 derece açı ile 4 adet m8 vida ilebağlı sanırım siz nasıl bağladınız.
4 civata için rahatlıkla aynı flanşa 4 delik açabilirsiniz hatta bazı delikler denk gelirse 3 tane delik yetebilir.

Eğer flanşı siz yapacaksanız 128 veya 130 luk bir plaka kestirin aynayı ve mevcut flanşı sökün. Kestirsiğiniz parçayı birkaç delik delip tornaya bağlayın ve tornada işleyin. Emin olun routerdan çok çok daha hassas ve hızlı işlersiniz.

3 tane delik yetebilir.
Karşılıklıysa olur, yoksa balans,salgı,tırıltı,,,,
Emin olun routerdan çok çok daha hassas ve hızlı işlersiniz.
Aynen, en makbulu üzerinde işlemektir.

@akg abü, bide finduk kadar tornada kepenkli ayna ile ne işleyeceksiniz. Bunun eksen kaç'ı var, balansı var, vuruntusu var, 1-2 parça içinse başınız ağrımasın. Yatak yorgan sarar, rulmanı bozar mazallah.

• Beğen
Tepkiler: akg
Aldığım ayna bu. Yatağı , delikleri, diş uyumu birebir aynı. Eksantirik bağlamayı elinizdeki 3 ayak ayna ilede yapabilirsiniz. Parçanızın durumuna göre. Ayakları yer değiştirerek tam sıktığı yeri bulabilirsiniz. Ben 3. denemede tam sıkılığı ve istediğime yakın eksantiriği yakaladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20180215_083729.jpg
    IMG_20180215_083729.jpg
    256.1 KB · Görüntüleme: 27
  • Beğen
Tepkiler: akg
finduk kadar tornada kepenkli ayna ile ne işleyeceksiniz
Öyle deme üstad o bizim gözümüzde kocaman hala daha fıdık kadar olmadı biraz oynayalım makinayla belki daha sonra bu makinada ufacık birşeymiş deriz. Kare veya dikdörtgen parçaları yuvarlamak değilde maksadım yüzey temizleme işlemi yapabilmek. Hızlı takım değiştirme aparatı yapmayı planlıyorum o parçaların yüzey tamizleme işlemi için lazım olacak boyutu büyük olmayan parçalardada problem olurmu dersin.

Aman diyim , finduk'dan kasıt, narin baabında. Az ı olmayanın çoğu olmaz, eskisi olmayanın yenisi olmaz,, olsada zatii kıymetini bilmez.
-Yüzey temizlemek için 3 veya 4 ayaklı ne varsa elindeki aynanın ayaklarını @DiGiTaLmEn abimizim dediği gibi kaçırarak, eksik geldiği yerde el altındaki bilumum materyallerden (Saç, kalem, lama vs. vs.) faydalanarak ayakların ağzını bunlarla besleyerek parçanızı sıkabilirsiniz.
-Hızlı takım değiştir değilde @Suat_Korkmaz lada bi istişare ederekden şunu bi düşünseniz.
-Forumda bi bu eksik kaldı.

@KAYSERİ Macro gerekiyormuş.

-Şu abilerde boş durmamış

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak