Operatör Paneli

kostebek

Üye
biraz acemi sorusu olacak ama arkadaşlar Siemens in operatör paneli hazırlamak için kullanılan programının adı nedir. Wincc mi ?

Omronda mesela CX Designer idi. Çok rahat yapıyordum. Siemens Step7 yi indirdim ama içinden buna benzer birşey çıkmadı.

Teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
WinCC ve WinCC Flexible farklı yazılımlardır, dikkatli olun. WinCC, Scada yazılımıdır, OP programlamaz. WinCC Flexible ile hem OP programlarsınız, hem de (WinCC'ye kıyasla daha kısıtlı olsa da) Scada hazırlarsınız.

puck arkadaşımın söylediği kesinlikle doğrudur. bende sunu eklemek istiyorum siemensin her yazılımı için ayrı lisans gerekmektedir ve lisanslarıda oldukça pahalıdır. crackleride biraz zor bulunuyor. ama yinede öğrenmenizi tavsiye ederim.

ayrıca eski model ekranlar için de (örneğin op7, op17 vb.) operator paneli hazırlama yazılımının adı da Protool'dur. Bu yazılım ile kısıtlı olanaklarla da olsa scada da hazırlanabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri