Onay alınamayan ödevim

6 yüzlü boyaı küpün üst yüzündeki renge gçre ayırt eden projeyi kabul etti verdiğiniz fikir için teşekkür ederim. Bi sorum daha var en az 5 renk ayırt eden sensör varmı tcs serileri genelde 3 renk ayırt ediyor.
https://www.micro-epsilon.co.uk/color/true-color-sensors/
Bu firmanın var ancak fiyatı biraz yüksek olabilir

Parçayı band üzerinden nasıl alacaksınız?
Delta Robot Kol tavsiye ederim, gözünüzü korkutmayın, zor değil, bir inceleyin.
Böyle bir projeyi yapan kişi bize iş için başvursa hemen kabul ederdim.

Delta-robot.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
https://www.micro-epsilon.co.uk/color/true-color-sensors/
Bu firmanın var ancak fiyatı biraz yüksek olabilir

Parçayı band üzerinden nasıl alacaksınız?
Delta Robot Kol tavsiye ederim, gözünüzü korkutmayın, zor değil, bir inceleyin.
Böyle bir projeyi yapan kişi bize iş için başvursa hemen kabul ederdim.

Ekli dosyayı görüntüle 91243
Parçayı kendimiz koyacağız renk sensörü içinde kırmızı mavi ve yeşil renklerin ara renklerini dahil ederek (mesela turuncu) ayırt edeceğim. Ayırıcı kol olarak tek etkili mini pnömatik piston düşündüm fakat 6 kol olacağı için yaklaşık 80 dolar ediyo. Onun yerine küçük servo motor kullanmayı düşünüyorum. Yapsa hemen işe kabul ederdim dediğiniz şey paylaştığınız görselmidir?

Önce proje sizden ne istiyor: (Ekonomik olmanın dışında)

1. Asıl amaç Renk analizi mi yapmak?
Bu yanlış bir başlangıç oluri bunun için hazır renk analizörleri kullanacaksınız,3-6 renk dışın çıkınca fiyalar hem çok yükselir hem de projenin anlamı kalmaz. Ancak renk analiz sensörü hakkında doktora tezi hazırlıyorsanız o zaman başka..

2.. Renk ayrım özelliği olan malzeme tasnifi mi ?
O zaman çok renkli yapmanızın bir anlamı yok.
Malzemeyi tasnif edecekseniz (algoritmaları) 3 renk te aynı, 256 renk te, hadi diyelim 6 renk analizörü çok ucuza buldunuz , o zaman tabi ki kullanın.

3. Servo Motor meselesi:
Servo motorlar "Closed Loop" (kapalı döngü) kontrol için kullanılmalıdır: Motion Control (Hareket Kontrol) kartları ile kullanılır o zaman bir anlam ifade eder .(daha iyi olsun diye kullanılmaz).
Daha doğrusu hemen hemen her şey mühendislikte "iyi olsun" diye değil, "doğru olduğu" için kullanılır"
Bütün talepler limitler dahilinde değerlendirilir.
Köprüde, sağlam olsun diye iki kat beton ve çelik kullanılmaz.

Gelellm motora:
Sizin uygulamanızda en doğru seçim stepper motordur. Motorun büyüklüği hareket ettireceğiniz ağırlıkla ilgili olduğu ve "Prototip" yaparken ( size ağırlık verilmemiş ise, en küçük) doğru olanı seçersiniz.
Dolayısı ile masrafınızı en aza indirirsiniz.

Delta Robot kol:
Bu tür parça ayırımında, hızlı bir yöntemdir aşağıda iki video linki gönderiyorum biri hız ile ilgili , diğeri
Arduino projesi.

Şimdi bundan sonra yapılacaklar:
a) Madde madde sizden istenenleri, (Sırası ile)
b) Hemen altına düşündüğünüz veya karar verdiğiniz seçimleri, (yine madde madde)
c) Bütçenizi yazın

Kolay gelsin

ödevden sonra geri verirsen ben sana veririm genç bende power suply plc var ama hareket ekipmanları yok ankarada isen bakalım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri