Omron plc??

ugurylmz

Üye
Arkadaşlar nezamandır çözemediğim bir probleme çözüm arıyorum. Cx programmer da prosesler gerçekleştiriyorum fakat timer counter analog giriş çıkış yada aritmetic işlemler dışındaki plc komutlarınıda öğrenebilmem açısından, içinde bu farklı komutlarında kullanılmış olduğu bir proses arıyorum. tek bir tane bile farklı komut olsa işime yarıyabilir.Tecrübeli abilerimizden cevap bekliyorum.Saygılarımla

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bir atiksu aritma tesisinde bulunan atiksu havuzundan havalandirma havuzuna atik su alinmaktadir.bu alinan su debimetre yardimiyla olculmektedir.havalandirma havuzunda bulunan motor havuzun icerisindeki bulunan oksijenmetre (4-20) ile kontrol edilmektedir vede atiksuyun ph (4-20)ve sicakligi (j tipi termokupl) kontrol edilmektedir.havalandirma motoru oksijenmetreye ve gercek zamana bagli olarak calisacaktir.degerler ekran tarafindan goruntulenecek vede kontrol edilecektir.gunde 4 sefer ayarlanan zamanlar arasinda durup calisacak gercek zamana bagli yada girilen oksijen degerlerine gore calisacaktir.calisma metoduda ekrandan secilecektir.

ilginize teşekkür ederim ama burda prosesin yapılış dosyası yok benim amacım yeni komutların nasıl nerlerde kullanıldıgını öğrenemek şimdi ben istesemde yeni komutları bilmedğimden bu prosesi çözememki

Merhaba ben de Scada öğrenmeye yeni başladım..Elimde Omron'un "CX-Supervisor" programı var fakat öğretici döküman, örnek proje v.s. aradım bulamadım..Ufak tefek bir program yazsam devamını getiririm diye düşünüyorum fakat daha bu adımı aşamadım acaba bana ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler..

Yöneticilerimizin bu iki isteğide karşılıksız bırakmayacaklarını umud ediyoruz :))

ilginize teşekkür ederim ama burda prosesin yapılış dosyası yok benim amacım yeni komutların nasıl nerlerde kullanıldıgını öğrenemek şimdi ben istesemde yeni komutları bilmedğimden bu prosesi çözememki

arkadasim simdi ben burada ilk once boyle bir proseste kullanmaniz gereken ek modulleri arastirip bunlarla ilgili dokumanlara ki omronun web sitesinde vede omron ile ilgili bolumde paylasimlarda hepsi mevcut ingilizce vede turkce olarak bunlari okuyarak vede arastirarak daha kalici bir ogrenme olacagini dusundum bu prosesi hazirlarken siz calismaya baslayin ben yine takildiginiz yerde size yardimci olurum

Merhaba ben de SCADA öğrenmeye yeni başladım..Elimde Omron'un "CX-Supervisor" programı var fakat öğretici döküman, örnek proje v.s. aradım bulamadım..Ufak tefek bir program yazsam devamını getiririm diye düşünüyorum fakat daha bu adımı aşamadım acaba bana ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler..
degerli arkadasim scada ile birlikte calisma yapmaniz icin elinizde bir proses olmalidir eger siz burada bir proses paylasimi yaparsaniz burada sizinle birlikte bende bunu cozerim cunku bu daha kolay olacak vede diger arkadaslar kolayca anlamasina vesile olacak

Yöneticilerimizin bu iki isteğide karşılıksız bırakmayacaklarını umud ediyoruz :))
sadece yonetici arkadaslar degil buradaki herkes size yardimci olur ancak siz armud pis agzima dus seklinde bir beklenti icerisinde olursaniz bu konuda ilerleme saglayamazsiniz

Sn. gezer77 en basitinden cx-supervisor programında bir motor koysak ve 2 adet butonumuzla start-stop etsek basit bir giriş yapsak mesela ben denedim de yapamadım..

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri