Omron plc sorunu

dj.p

Üye
merhabalar. omron CQM1H-CPU51 plc yi programlamaya çalışıyorum. yaptığım programı plc ye yükleyemiyorum ??? plc kullanımını benden daha iyi bilen birkaç arkadaş içerdeki yazılımın şifreyle korunuyor olabileceğinden bahstti. bende internette bir kaç forum gezdim. yabancı forumların birkaçında omron password finder diye bir programdan bahsedildiğini gördüm. bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. konu yanlış yerde açıldıysa affola

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
dj.p ' Alıntı:
merhabalar. Omron Cqm1h-cpu51 Plc Yi Programlamaya çalışıyorum. Yaptığım Programı Plc Ye Yükleyemiyorum ??? Plc Kullanımını Benden Daha Iyi Bilen Birkaç Arkadaş Içerdeki Yazılımın şifreyle Korunuyor Olabileceğinden Bahstti. Bende Internette Bir Kaç Forum Gezdim. Yabancı Forumların Birkaçında Omron Password Finder Diye Bir Programdan Bahsedildiğini Gördüm. Bu Konu Hakkında Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim. Konu Yanlış Yerde Açıldıysa Affola
hocam Sımdı Konuyu Bıraz Daha Acmanı Senden Rıca Edecegım.
1-plc Yenı Alıpda Programlama Ya Basladıgınız Bır Plcmı
2-yoksa Daha Once Programlı Olanmı
simdi Daha Once Programlanmis Olan Bir Plc Ise Programlama Kablosunu Pc Ve Plc Nin Ilgili Portlarina Baglayiniz.
daha Sonra Cx Programmeri Calistiriniz.burada Plc Menusunun Altinda Auto Online Secenegi Var.buradan Port Secimini Yaptiktan Sonra Auto Online Tiklayin.size Bunu Yeni Bir
dosya Olarak Acacagim Der.yes Dedikten Sonra Size Tum Plc Tiplerini Tarar Ve Sizin Plc Nizi Bulur Ve Eger Sifre Varsa Sizden Sifrenizi Sorar .eger Sifre Yoksa Size Upload Ekranini Acar Vede Program Pc Ye Upload Olur.programi Upload Yaptiktan Sonra Onu Kaydedersiniz.
yeni Bir Programida Yuklemek Icin Programi Acip Daha Sonra Work Online Olup Orada Transferden Programi Yuklersiniz
kolay Gelsin

plc daha önce programlanmış. bende yeniden programlamaya çalışıyorum. sizin dediğiniz gibi yaptım. ve download sırasında yine hata verdi. unable to download program(s). errors found during compilation ( Programı indirmek için uygunsuz. Hatalar, derleme esnasında buldu ). yanlış bişey mi yapıyorum yada birşeyleri yapmayı mı unutuyorum acaba??

sımdı plc programı yuklemeden once compile ile derlersenız .bence sızın plc programınızda hata mevcut.o yuzden yuleyemıyorsunuz

bana programı kodlarını gonderırsenız daha fazla yardımcı olabılırım.ayrıca daha once plc yazılımı olan sys win ile yazılmıs olan bır programı eger cx-programmerde acmaya kalktıysanız bunda uygun secımı yapmadıysanızda problem olusmaktadır

3gpabko ' Alıntı:
plc daha önce programlanmış. bende yeniden programlamaya çalışıyorum. sizin dediğiniz gibi yaptım. ve download sırasında yine hata verdi. unable to download program(s). errors found during compilation ( Programı indirmek için uygunsuz. Hatalar, derleme esnasında buldu ). yanlış bişey mi yapıyorum yada birşeyleri yapmayı mı unutuyorum acaba??
hocam ben sızın bana mail ıle gonderdıgınız programı ınceledım.hataları ayıklayıp gonderdım ama sızle bır daha gorusmek nasıp olmadı.sorunu cozup cozmedıgınızı lutfen bıldırırmısınız acaba.programınızda gecersız alt program cagırmaları kullenmıssınız.fakat o alt programları yazmamıssınız.

arkadaşlar cx proğrammer proğramının setup olarak indirdim önce cx-serveri yükleyin diyor ne demek o yardımlarınızı bekliyorum

kıran01 ' Alıntı:
arkadaşlar cx proğrammer proğramının setup olarak indirdim önce cx-serveri yükleyin diyor ne demek o yardımlarınızı bekliyorum
cx-programmer ile bir omron plc ye bağlanacaksan server üstünden bağlanır buda omron cx-server dir.onun için cx-server yüklem gerekir.ama cx- programmer ile birlikte cx-serverde olması lazım.

cpu21 plc ye program yükledim no direk information is set! use the support tood to set the pt control area and pt notify area control panelinde uyarı vermektedir yardımcı olabılecek arkadaslara tesekkur ederım

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,093
Son üye
plmkenan

Yeni konular

Geri