O.g trafo arızası hermetik tip

tex

Üye
Arkadaşlar 100kVa trafonun faz ,faz arası gerilimini ölçtüm RT 360 ,RS 360, ST 420 volt.R-N140,S-N140,T-N220 volt olarak ölçüm yaptım . Hattın bir önündeki trafoda voltajlar normal fakat bizim trafomuzda böyle bir arıza mevcut muhtemelen trafo arızalı sizce trafoda ne gibi bir arıza oluşmuştur.Trafoya 1ay önce yıldırım düşmüş fakat, yaklaşık 1 ay kadar normal çalıştı simdi böyle bir arıza oldu.Sıkıntı ne olabilir .Trafo YZN11 bağlantılı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar 100kVa trafonun faz ,faz arası gerilimini ölçtüm RT 360 ,RS 360, ST 420 volt.R-N140,S-N140,T-N220 volt olarak ölçüm yaptım . Hattın bir önündeki trafoda voltajlar normal fakat bizim trafomuzda böyle bir arıza mevcut muhtemelen trafo arızalı sizce trafoda ne gibi bir arıza oluşmuştur.Trafoya 1ay önce yıldırım düşmüş fakat, yaklaşık 1 ay kadar normal çalıştı simdi böyle bir arıza oldu.Sıkıntı ne olabilir .Trafo YZN11 bağlantılı

Yükte iken mi ölçtünüz gerilimleri yoksa yüksüz mü, eğer yüklü ölçüm aldıysanız akımları kontrol edin 100 kva trafoda akımlar faz başına 144 amperi geçmemelidir.

Yüksüz olarak ölçtüm. Zaten yüksek gerilimi ölcemiyorum a.g yi ölçtüm sadece dengesizlik olduğu için yüke bindirmedim

Yüksüz olarak ölçtüm. Zaten yüksek gerilimi ölcemiyorum a.g yi ölçtüm sadece dengesizlik olduğu için yüke bindirmedim

Kesinlikle sekonder sargıda problem var izalasyon hatası gibi.Faz nötür 140 volt muhtemelen yüklere zarar verir yada trafo voltajı sıfırlanır.Benzeri bir durum yaşadım aslında sekonderi yüksüz 80 volt gerilim veren bir trafo yüke bindirince voltaj sıfırlanıyordu.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri