North Aire 12000 btu E5 hatası

Merhaba arkadaşlar northaire spilt klima çalıştıktan yarım saat sonra e5 hatası veriyor. cihazın iç dış bakımları yapıldı gazı normal değerlerde. sizce sorun nerede?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kompresör aşırı ısınıp termik açıyor olabılır e5 verdıkten sonra dış ünıteyı kontrol et

Kompresörü kontrol ettim termik atma olayı göremedim.cihazı açıp kapatınca tekrar kompresör devreye giriyor. Yarım saat 45 dakka çalışıp e5 hatası veriyor. cihazın dönüş basıncı 65ps gidiş basıncı 75 ps normalmi ?

klima çalışırken sensörleri sırayla çek ekranda arızası yazar belki sensör olabilir

Bencede iç ortam sensörü yada batarya sensörü olabilir. gokguruk arkadaşımızın yöntemini uygulayıp hangisinde e5 verdiğini tesbit ediniz.

Biraz araştırdım (üreticiye göre değişebilir) gaz kaçağı veya dış sensör/soket arızası diyor.

Kompresörü kontrol ettim termik atma olayı göremedim.cihazı açıp kapatınca tekrar kompresör devreye giriyor. Yarım saat 45 dakka çalışıp e5 hatası veriyor. cihazın dönüş basıncı 65ps gidiş basıncı 75 ps normalmi ?
Sensörleri sırayla söküp taktım fakat e1 e2 e3 den başka bir hata göremedim

E1: Oda sensör
e2:,ç ünite sensör
e3:dış ünite sensör
e4: Komprosör
e5: Gaz kaçağı....

E5 arızası benimde başıma geldi arızayı gideren varmı arkadaşlar

Bu tip klimalarda e5 eksik soğutucu akışkan arkadaşlar. Benimde başıma geldi aoura marka bir klima e5 arızasıyla bayağı uğraştım dükkanda, daha sonra gaz eksik olduğunu farkettim, ideal değerinda teraziyle gaz sarjı yapınca sorun düzeldi. Amperine bak dilersen gaz takviyesi yap yada komple boşalt gramajına göre sarj yap.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri