Nodemcu da "hard resetting Via rts pin' ne demek

2mmert

Üye
Arkadaslar,nodemcuda her yuklemeden sonra hard resetting Via rts pin..
uyarisi aliyorum...
Bunun bir anlami var mi.. varsa ne yapmam lazim .. Bilen varsa anlatirsa sevinirim..
Youtube da 1-2 video seyrettim ama anlayamadim..
Yardimci olanlara simdiden tesekkurler.....

Bu bir uyarı değil o anda yapılan işlemin kendisidir.Nodemcu üzerinde bir reset devresi vardır ve seri haberleşme entegresinin dtr ucuna bağlıdır. Yani rts kullanarak nodemcu yu programlamaya başlarken ve programlama bittikten sonra bu pini kullanarak resetler. İstersen buradan değiştirebilirsin ama tavsiye etmem.

Untitled.png

Şimdi sorunun bu olmadığını bildiğine göre aldığın hata mesajını burada paylaşırsan çözüm buluruz.

Benim anladıgım kadarı ile rts pini ile nodemcu flash programlama moduna sokulup cıkartılıyor.Programla işlemi bitttikten sonra tekrar çalışma moduna dönmesi için hard reseti bu yüzden istiyor diye düşünüyorum.

Programı yüklendikten sonra USB yığın söküp takmak yeterli oluyormu yada başka birşey mı yapmak gerekiyor.. onu anlayamadım..
Geçen arduino ya basit bir role açma kapama programi attım.. çalıştı..aynı programı pinleri değiştirerek D1 gibi.. nodemcuya attım çalışmadı..
O yüzden programı attıktan sonra birşey mı yapmak gerekiyor onu anlayamadım..

Cihazın beslemesini tamamen kesip yeniden vermeniz yeterli.Usb ve harici power i sök,tak.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri