Next Minix 2000 HD FTA Uzaktan kumanda sorunu

Taham

Üye
Next Minix 2000 HD FTA uydu alıcım var. Son zamanlarda cihazı fişe taktıktan 15 dk kadar sonra tepki vermeye başladı. Pillerde sorun yok, kumanda sağlam. Cihaz açılınca kumanda gözünde kanal bilgileri görünüyor. Yazılımsal mı yoksa donanımsal bir arıza mı anlayamadım.
Ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam adaptörünüzü değiştirmeyi öneririm. belli bir zaman sonra güç kaynaklarında voltaj çıkışı 12 veya 24 v geliyor olabilir ama Akım değeri düştüğü için böyle sapıtmalar olur güç kaynağı ile çalışan yani adaptör veya başka tip güç kaynağı ile çalışan çoğu cihaz sapıtmalarını adaptörlerinden yapıyor çok başıma geldi .

Konu Sah

Taham

Üye
Daha kalitelidir diye TPLink modem adaptörü kullanıyordum. Değiştirmeyi deneyeyim.

hdemet

Üye
adaptörü değiştirin

harungundogdu

Katılımcı Üye
Next Minix 2000 HD FTA uydu alıcım var. Son zamanlarda cihazı fişe taktıktan 15 dk kadar sonra tepki vermeye başladı. Pillerde sorun yok, kumanda sağlam. Cihaz açılınca kumanda gözünde kanal bilgileri görünüyor. Yazılımsal mı yoksa donanımsal bir arıza mı anlayamadım.
Ne yapmamı önerirsiniz?
Ürünün etiket bilgisinde yazan akımdan daha yüksek akım sağlayabilen güç kaynağı kullanın.
Örneğin 12v 2 amper yazıyorsa en az 3 amper lik bir güç kaynağı seçmelisiniz. Tp Link' in güç kaynakları güzeldir ama gücü yetmiyor olabilir. Gücünün sınırında çalıştıkları zaman araba gibi ne kadar kötü özellikleri varsa ortaya çıkar.

Konu Sah

Taham

Üye
1A adaptör ve 5A güç kaynağı ile denedim. Maalesef kumanda çalışmıyor.
Hatta şöyle oldu: Geçen haftaya kadar adaptörü fişe taktıktan 15 dakika sonra kumanda çalışıyordu. Bu hafta ise hiç çalışmamaya başladı.

Forum istatistikleri

Konular
123,708
Kullanıcılar
441,824
Son üye
alibaba81

Yeni konular