NEM SENSÖRÜ

teknkr

Üye
Arkadaşalar merhaba: nem sebsörüne ihtiyacım var nasıl bulurum ldr gibi bir sensör mü? acaba lütfen yardımcı olun

Ne kadar hassasiyet istiyorsunuz?
Adet nedir?

Arkadaşlar çok teşekkürler fakat ben sadece sensör ve ünitesi lazım hem nem çıkışı alıcam hemde sıcaklık çıkışı nasıl alırım örnek 40 derece sıcaklık için sistemdeki ısıtıcıların kontaktörlerini çektirecek %40 nem içinde nem pompasının kontaktörünü sürecek otomatik çalışacak panelden girilen değerleree göre

oda tipi, kanal tipi, dış hava tipi. 0..100%rh nem ve 0..+50°C sıcaklık ölçebilen 0..10V veya 4..20mA seçilebilir çıkış veren kombine sensör firmamızda mevcut. teklif almak isterseniz tip ve adet belirterek mail atabilirsiniz. ****@****.com www.cozumteknik.com.tr

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar bende pm atamıyorum tez konum ortamın nem ini sabitleyen devre,sht 11 ile yapmam gerek pıc de kullanmam gerek belli bi nemden düşük ise bi röle çekecek yüksek ise diğer röle çekecek o röle çıkışlerının birine ısıtıc diğrinede buhar makinası bağlmayı düşünüyorum benzer devre elinde bulunan link atabilir mi lütfen

sanki kulucka makinası gibi

SHT11 hem sıcaklık hemde nem sensörüdür. 14 bit çözünürlükte çalışır. spi arayüzü vardır

sht sensörleri pahalı. başka sensörler yok mu acaba? sadece nem ölçen ve analog bilgi çıkışı olan sensörler. bi de pic 16f 877 10 bitlik okuma yapabiliyor biz hesabı neya göre yapacağz?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri