Nasıl yapabiliriz acaba

merhaba arkadaşlar , Benim şöyle bir sorum olacak… yaklaşık 45 adet analog kameralı bir proje var… yalnız hem yapılacak yer çok dağınık yani düz bir yer değil kot farkı var hem binalar var çoğu yerde hem de kayıt cihazları ile monitörleri koyacağımız izleme merkezine minimum 300 mt uzaklıkta… yani hepsi değilde bazı kameralar belki 1000m bile geçer… Nasıl bir çözüm önerirsiniz hangi kablo ya da kablosuz bir çözüm mü acaba…

ekte kabataslak bir resmi var kameralarının konulacağı yerin belki daha açıklayıcı olur....... ornek resim.jpg

Sn.servermandal,resimdeki yere bakarak en mantıklısı IP kameralı bir sistem kurulmasıdır.

mesafeler çok uzun ve kalite farkı olarak sorun yaşayacağınızı düşünüyorum kablosuz sistem zordur ama anten panellerinizi doğru noktalara yerleştiridiğiniz sürece sıkıntı yaşamazsınız.

Resimden anlaşıldığı kadarıyla bayağı büyük bir alan fakat bu sistemi standart koksiyel kabloyla yapmak daha pahalıya malolur gibime geliyor bence altyapıyı fiber kablo ile tasarlayıp kameraları IP seçerseniz ilerde kamera sayısının artmasına karşı da önlem almış olursunuz

ya aslında araziyi gezdikten sonra en iyi koaksyel kablo rgu11 diye biliyorum o bile ne fazla 700-800 m görüntü taşır ama burası daha da fazla mecburen ya fiber ya da kablosuz kullacam ....ama kablosuzda da antenlerin birbirini görme sıkntısı oluşur bence bazı noktalarda geriye sadece fiber kullanmak kalıyor buseferde kamerayı analog mu yoksa ıp seçsem diye karar veremedim yani tabikide ıp kamera her yönden daha avantajlı ama fiyat konusu beni kısıtlıyor biraz....

merhaba arkadaşlar , Benim şöyle bir sorum olacak… yaklaşık 45 adet analog kameralı bir proje var… yalnız hem yapılacak yer çok dağınık yani düz bir yer değil kot farkı var hem binalar var çoğu yerde hem de kayıt cihazları ile monitörleri koyacağımız izleme merkezine minimum 300 mt uzaklıkta… yani hepsi değilde bazı kameralar belki 1000m bile geçer… Nasıl bir çözüm önerirsiniz hangi kablo ya da kablosuz bir çözüm mü acaba…

Kablosuz ip kamera çözümlerine yönelmeni tavsiye ederim. Ama illaki analog kamera kullanmak durumundaysan yakın kameraları gruplayıp dvr görüntüleri kablosuz ağ vasıtasıyla aktarabilirsin. Toplamda üç veya daha fazla dvrdan aldığın görüntüleri izleme merkezindeki merkez bilgisayardan cms programı vasıtasıyla tek ekranda izleyebilirsin.

Analogu ethernete daha sonrada poe sistemine aktarırsanız maaliyetiniz düşük olur.

Merhaba ,

Bu gibi sistemlerde , kamera açısından değil , alt yapı açısından ele alındığında büyük bir sistem . Yani ince eleyip sık dokumak lazım.

Benim tavsiyen şudur ;

Kesinlikle ip Kamerayı düşünmelisin. İp kamera fiyatları da gayet makul fiyatlara geldi sanırım. Bir tane ana omurga Switch ve yaklaşık 10 - 16 arası yan switch oluşturup merkeze o şekilde ulaştırmalısın . Projede kullanılacak olan kablo sinyal taşıma mesafelerini göz önünde bulundurarak seçim yapmalısın. Sayın ,Hidromek arkadaşımın dediği gibi Sistemin daha sonra genişleme ihtimalini de göz önünde bulundurmayı unutmayınız .Kamera sayısı biraz az geldi.Güzel bir çalışmayla sağlıklı bir sistem kurmuş olursunuz.

Kolay gelsin.

İp kamera en doğrusu olacaktır. Eğer ki müşterinin mali durumu el veriyorsa wimax'le sorunu toptan çözer ne mesafe nede bağlantı sorunu yaşamazsın. Yaşadığım ilin kent güvenlik sistemlerini kurarken bir çok bölgede iletişimi wimax le sağladık. 20 km alanda bile sorunsuz görüntü alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,261
Son üye
frappuccinot

Yeni konular

Geri