nabız bandı

y.yiit

Üye
Nabız ölçer saatimin gögüs bandını kullanıp bilgisayardan nabzımı gözlemleyebilir miyim? Amacım şu:saat antrenman süresince ort.nabzı ,max nabzı göstermekte ben bilgisayarda anlık kayıtta görmek istiyorum yani ne zaman daha yüksek atmış ne zaman daha az atımda antrenman yapmışım ayrıntılarıyla görmek.EEM 3.sınıf öğrencisiyim.

aklıma pc'nin mic. girişini kullanmak geliyor,windowsun ses kaydedicisinden kayıt yapıp daha sonra gözlemlemek.

benimde bir nabız olcer sistem tasarlamam gerekiyor. nabız değerlerini sanırım vücuttan alabilmemiz icin band, elektrot ya da sensör gibi şeyler gerek? vucuttan alıp gözlenebilir hale getirene kadar nasıl bir yol izlememiz gerekiyor(örnegin sinyali yükseltmek, filtrelemek vs. ) bilgi verebilecek olan var mı?

Gögüs bandı sanırım 5khz lik bir frekansta veri gönderiyor ama wireless mı bluetooht mu kullanarak veri iletişiminde bulunuyor bilmiyorum.Veri iletişimini sağlayabilirsem sanırım yazılım kısmını bilgisayar mühendisi bir arkadaşa hallettirebilirim.Şuanki sorunum gögüs bandı saatle nasıl iletişim kuruyor ve ben bilgisayara nasıl bağlayabilirim.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/tip-elektronigi-biyomedikal/75568-nabiz-sayisi-olcum-cihazi.html

şu konuyu inceleyin,

Parmaktanda ölçebilirsiniz, göğüs derivasyonu ilede nabzı ölçebilirsiniz. Derivasyon ile kalbin EKG sinide çekebilir pc de gösterebilirsiniz.

Açık kaynak kodlu pc mikrofon girişinden ölçüm yapan osiloskop programları var üzerinde birkaç değişiklik yapıp derivasyon ile EKG + nabız sayısını görebilirsiniz. Parmaktan nabız almak istersenizde sadece nabız sayısını ölçebilirsiniz.

Kolay gelsin

https://www.kontrolkalemi.com/forum/tip-elektronigi-biyomedikal/75568-nabiz-sayisi-olcum-cihazi.html

şu konuyu inceleyin,

Parmaktanda ölçebilirsiniz, göğüs derivasyonu ilede nabzı ölçebilirsiniz. Derivasyon ile kalbin EKG sinide çekebilir pc de gösterebilirsiniz.

Açık kaynak kodlu pc mikrofon girişinden ölçüm yapan osiloskop programları var üzerinde birkaç değişiklik yapıp derivasyon ile EKG + nabız sayısını görebilirsiniz. Parmaktan nabız almak istersenizde sadece nabız sayısını ölçebilirsiniz.

Kolay gelsin

Teşekkürler konuyu okudum yalnız ben parmak ile değilde gögüs bandı ile ölçüm yapmak istiyorum.spor sırasında parmak temasını devamlı sağlamak pek uygulanabilir değil.

bu arada saatin modeli

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri